johana 56

Jak donutit majitele bytu k revizi plynových kotlů,když je léta neprovádí?Montáž v roce 1985.

Jako nájemník nemohu o revizi požádat sama.

Nejlepší odpověď
oskar

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu,až se ucho utrhne.

Další odpovědi
pondělí

revize plynových kotlů,je věcí každého nájemníka,jinak se podívejte do smlouvy,jestli nemáte vyjímku

standa

Potvrzuji správnou odpovědět uživatele pondělí a doplňuji odůvodnění:

§ 687/3 občanského zákoníku
„Nestanoví-li nájemní smlouva jinak, DROBNÉ OPRAVY v bytě(…)a náklady spojené s běžnou údržbou hradí nájemce(…)“

§ 5/3 nařízení č.258/1995 Sb., kterým se provádí Občanský zákoník
„Za drobné opravy se dále považují opravy (…)kotlů etážového topení na(…) plynná paliva“

Samozřejmě, že i REVIZE těchto spotřebičů spadají do kategorie běžné údržby a jsou v odpovědnosti nájemci nikoli pronajímatele.

btw. o revizi nemusíte nikde žádat, nemusíte mít žádné zvláštní svolení pronajímatele…, prostě si jen objednáte ´plynaře´, který vám kotel vyčistí a zreviduje. Cena těchto úkonů je cca 1.000 – 1.500 Kč (bez případné výměny náhradních dílů)

Zdroj: http://portal­.gov.cz/wps/por­tal/_s.155/703/­.cmd/ad/.c/311/­.ce/10823/.p/8413?PC_8­413_l=258/1995&PC_8413_p­s=10&PC_8413_p=5#10823