Pokročilý

Jak donutit kamarádku učit se?

Mám kamarádku, sedím s ní v lavici. Je chytrá, má všeobecnej rozhled jak nikdo a když při hodinách poslouchá, tak si toho vážně pamatuje dost. Jenže co je tím problémem? Uplně na to kašle, sešit si nepíše, nedává pozor při hodinách a doma se neučí.
Z kyrty na vyšší gympl se dostala jen díky mě a ještě jedné kámošce, protože jí při testech napovídáme.
Jenže já vím, že to takhle nemůžu dělat pořád. Teď, na vyšším gymplu bude učení o dost víc učení, pak samozřejmě maturita a nedej bože vysoká.
Myslím to s ní dobře, říkám jí, aby se učila, při hodinách se s ní nebavim, aby dávala pozor, ale ona pořád nic.
Co můžu dělat víc? Když jí neporadim, dostane za 5, ale nejhorší je, že si z toho nic nedělá. A nepomáhat jí vůbec, aby propadla, na to vážně nemam srdce.

Vím, že je to dost těžký, ale nějaké návrhy, co bych mohla zkusit by se hodily. :-)
Zkuste se vžít do mé situace.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Přestaň jí napovídat úplně - ať si holka trochu ´vymáchá čumák´ - a to čím dřív, tím líp (tím víc času bude mít na vzpamatování se).
;-)
Jen - já se třeba na gymplu neučil vůbec a matura taky nebyla žádným problémem, třeba to zvládne i tak.

Další odpovědi:

Zlatý

V tomto případě by zřejmě pomohlo pár facek. A nejlépe několikrát opakovat.

Když je tak líná neměla na gympl chodit, nic proti tvé kamarádce, jen krutá pravda. Přestaň ji napovídat i kdyby tě prosila na kolenou ať si uvědomí že se trochu fláká. Zkus ji nějak vysvětlit že jestli se nebude učit a bude "hloupá" tak to že chodila na prestižní gympl ji u pracovního pohovoru nepomůže, když dostávala špatné známky. Mě osobně to jako motivace pomáhá ;)

Hmm, to by záleželo, jaký má důvod se takhle chovat. Může být jenom líná, může mít plnou hlavu jiných věcí - od svého nového idolu, přes knížku, co právě čte až po nepříznivou situaci doma s rodiči... Musí přece mít důvod, proč se o svoje známky vůbec nestará. Mohlo by být dobré pomoct jí uvědomit si, že svým postojem neškodí jenom sobě, ale taky Tobě a té další kamarádce - protože dřív nebo později Vás při napovídání někdo nachytá a bude z toho "basa" pro všechny tři...

Stříbrný

Čerte, starej se o svůj prospěch,
a kamarádce přestaň napovídat.

(Německý nick skloňovat nebudu.)
Doplňuji:
––––
Přestaneš-li kamarádce napovídat nebo jí radit,
uděláš pro ni mnohem víc, než jsi udělala doposud.

Nevěř tomu, že jí pětky nevadí.
Uvidíš, jak před pololetím
a před koncem roku "zabere".

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2419
Zlatý Drap 1491
Zlatý quentos 1220
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 566
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.