Pendolino

Jak donutit ditě, aby si uklizelo rychleji a ne cele odpolene.Mezitim si totiž ještě hraje…

Nejlepší odpověď
kropitko

já si myslím, že je dobré ho motivovat, hodně malé dítě je těžké motivovat něčím jiným, než tou dobrůtkou. Je fakt, že když jsou děti hodně malé, tak není třeba je nějak extrémně motivovat, ony jsou štěstím bez sebe, když mohou dělat to co dospělí,,,
Horší je to se staršími dětmi, ty jsou pak líné a nedají se už zase téměř ničím motivovat.
Možná by zabralo, kdyby jste u něj stála a dohlížela, aby si mezi tím nehrálo, případně mu vysvětlila, že když to honem poklidí, tak si pak může hrát,,,apod,,,
Těžko radit, záleží doopravdy na věku dítěte,,každý věk chce něco jiného,,

Další odpovědi
iceT

Spíš si myslím,že by zabralo něco jiného než že dítěti slíbíte sladkost,pokud si uklidí rychle.Takle se akorát naučí za vše něco dostávat a ne běžným povinnostem.

SajmonModer

Slib mu nějakou sladkost nebo ho něčím motivuj, co má rád!

tom004

Říká se přece,že nejlepší škola,je škola hrou.

Hlada

Zvýšit odměnu. Pracuje do výše svého platu.

Honzucha

A co má uklízet? Hromadu uhlí? Lepší by bylo říct mu ať nedělá takový nepořádek. Jenže děti ještě nemají veklý smysl pro nějaký řád tak nezbývá než mu to občas odpustit.

TJI

Myslím si, že pokud se již odmala bude učit to, že pokud si vezme hračku a pak jí vrátí na místo, kam patří, předejde se tím problému s uklízením. To dítě musí přesně vědět, kde je místo na hračky a půjde mu pak rychleji i to uklízení. Současně se tak naučí mít i systém ve věcech. Bude již pak naučené i po nástupu do školy.

venkovan

A proč ho nutit když si hraje. Vnímám, že se jedná o menší dítě a že není stanoven na odpoledne jiný program než uvedení něčeho do nějakého skladu.
Až bude starší, tak uklízet nebude vůbec.

Jose1f

Jestliže dítě musí trávit celé odpoledne uklízením, tak je někde chyba. Také záleží na tom, kolik je tomu dítěti let. U dítěte předškolního věku bychom mohli mluvit o domácím násilí. Tak malé dítě by mělo brát uklízení jako součást hry a maminka by měla pomáhat. U dítěte do 15 let by měla pomoci domluva. Jestliže se dítě neodváží vzdorovat a poslechne a „uklízí“ celé odpoledne, potom je buď nešikovné a je třeba mu poradit, nebo, když dělá schválnosti, tak je nutné mu vysvětlit, že za něj maminka nebo tatínek nebudou uklízet celý život, a že jako lenoch by to v životě daleko nedotáhl. (Uklízí tatínek?) Mít ho dál rád, nedělat mu schválnosti, ale dát mu na vědomí, že vás to mrzí. Je-li normální, během několika příštích dnů se napraví. Je-li mu do 18-ti, dejte mu možnost bydlení v internátu. Je-li již plnoleté, promluvte s ním jako s dospělým člověkem a nepomůže-li to, vyhoďte ho z domu.
Přeji Vám mnoho hodných dětí!