huxa

Jak doma vyrobit ochlazovací přístroj, který by dokázal dostat nějakou hmotu pod alespoň 200K?

Odpovědi
Emefej

Zkus sněhový hasící přístroj, udělá cca 195 K.

Dochy

Kolik toho potřebuješ takto ochlazovat? Našel jsem:
http://www.chlad­servis.cz/index­.php?mod=eshop&cat=39_la­boratorni-mraznicky-45-85&zbozi=2589_el­cold-lab-11&lang=cz
Jenže je to docela pálka… Spousty lidí, organizací, lékařů apod. kvůli nárokům na cenu či prostor pro chlazení kupuje právě suchý led, nebo tekutý dusík. Samozřejmě nevíme jakou látku chceš ochlazovat, ale oddělit ji od média není snad zas takový problém…

Lamalam

Sežeň si tekutý dusík nebo helium.

huxa

emefej-rád bych nějaký dlouhodobější přístroj, který bude zároveň co nejméně poškozovat dotyčnou látku. Něco jako třeba mikrovlnka zvyšuje teplotu, ovšem něco opačného.