Motzby

Jak doma vyprat nebo vyčistit ovčí kůže ???

Nejlepší odpověď
Drap

Ovčí kůže nejlépe vyčistit chemicky v čistírně. Určitě se to bvyplatí. Na vyčištění kůží od prachu a drobných nečistot se dříve používaly piliny, nejlépe hrubší z tvrdého dřeva namočené v octové vodě. Kuže se s nimi silně posypala
a v nějaké uzavřené nádobě, někdy i pytli se s celým obsahem třáslo. Vyžaduje to ale protřepávat poměrně dlouho. Potom se piliny vytřepaly a vykartáčovali a kůže se nechala doschnout. Do octa se také přidávala citronová šťáva.

Další odpovědi
anonym

Ovčí kožešina se dá doma vyčistit směsí nastrouhané plavené křídy a benzínového čističe. Touhle kašičkou se kožešina natře a po zaschnutí se důkladně vyklepe. Práší se z toho hodně, ale výsledek je perfektní.

KarolínaNovo

Já mám doma ovčí kůže z https://www.vlne­nezbozi.cz/ov­ci-kuze/ a tam mi výslovně zakázali je prát v pračce. Ovčí kůže by se měly jen vyčesávat kartáčem a nebo je zkus vyčistit lanolinem, ale opatrně, aby se ovčí kůže nezničila.