J.Z.

Jak doma vyčistit zlato?

Nejlepší odpověď
annas

Modrá lišta – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-a-cim-si-mohu-doma-vycistit-zlato

Další odpovědi
anonym

Stříbrné a zlaté šperky nádherně vyčistíme – když na dno malého kastrůlku vložíme alobal, na to šperky, zasypeme jedlou sodou. a dáme povařit. Vše se pak nádherně blýská a prstýnky s řetízky máme jak nové.

Sůwa

Na čištění zlata se používá růžová vatička Auron, ale můj kamarád zlatník mi radil vařit chvíli šperky s nějakým saponátem.

pusinka50

Jojo, já je chvíli vařím v malém hrníčku ve vodě s trochou jaru