zjentek

Jak doma ochladit psa, když je dusno?

má na to tady někdo nějaký osvědčený metody? Kupř. vlhkej ručník, nebo takový nějaký vychytávky?
Radu „kup si A/C“ nereflektuju, zajímaj mě domácí vychytávky :o
Doplňuji:
..myslím tím doma na zahradě.

Nejlepší odpověď
beer

Venčení provádět v době nejmenší denní teploty (ráno, večer), doma pak poskytnout zvířeti dostatek čerstvé vody a umožnit mu, aby si samo vybralo nejchladnější místo v domácnosti, případně použít mokrý ručník. Pokud se jedná o dlouhosrsté (např. společenské) plemeno, velmi vhodné je provést počátkem léta stříhání.

Zdroj: Vet.praxe

Další odpovědi
Drap

Schladit vlhkým hadrem, dát ho na nejchladnější místo. Kropit vodou neni nejvhodnější. Nechat ho vykoupat, /ráno nebo večer/ Můj pes tráví současné dny hlavně ve sklepě.

Vanda6

Na mého psa vžy pomáhá vlhký ručník na krk, stín a dostatek vody.

huxa

Vyrob si A/C.
Mě vždy pomohlo jej pokropit vodou, kdysi se prodávaly takové květiny, které sebou kroutily a roztřikovaly vodu, to míval můj pes moc rád.

Nazdar Bazar

Znám historku z podobného soudku je to z knihy fám a mytologií. Ale radši to nedělej. Kamarád mi říkal jak u nich na sídlišti slyšel,jak dvě babky si u nich v baráku stěžujou, jakou maj smůlu se svýma pejskama. Jedna babka plakala na schodek, že si koupila jorkšírka za 15 000, vzala si ho domů, pejsek si vesele hrál v kuchyni, bába votevřela lednici, a zní vypadla mražená kachna a spadla na pejska a zabila ho.

Frnžalka

Propánajána, doufám, že nikoho nenapadne doopravdy zavřít psa do mrazáku!!! Protože v době stupidních reklam a „dobrých rad“ jsou lidi tak zblblí, že není vyloučeno, že to někdo mohl udělat. Už jsem viděla reklamu na prádelní šńůru kde bylo výslovně uvedeno, že se má používat jen na věšení prádla.

Osobně svoje psy nechávám v horkých dnech v klidu. Samo, že stále mají dostupnou pitnou vodu (tu ale mají i když nejsou vedra). Vodu nedávat vychlazenou. Záleží na plemeni, některá se s horkem vyrovnávají snáz, jiná hůř. Zažila jsem přehřátí u psa, je to dost kruté a těžko jsme ho vraceli do života.
Myslím si, že nějaké teplotní šoky jsou velmi riskantní. Prudké ochlazení je stejně nebezpečné jako přehřátí.
Přeji Vám všem, i vašim zvířátkům, zdárné překonání únavných veder.
Za pár týdnů budeme řešit posypovou sůl na chodnících.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Nazdar bazar nominace, to je nápad! Umožnit fence přitujit se k mražený kachně nebo místo kachny zkusím její oblíbený zvíře ..díky!

zjentek

marci1: co takhle zadat to jako supr dotaz? :o

zjentek

huxa: vyrob jak??

marci1

ad „huxa“ : Co myslíš v tomto případě zkratkou „A/C“ ? Díky. 🙂

marci1

Už mě to konečně trklo. Po těch vedrech je člověk jak praštěný ! 🙂