Avatar uživatele
zjentek

Jak doma ochladit psa, když je dusno?

má na to tady někdo nějaký osvědčený metody? Kupř. vlhkej ručník, nebo takový nějaký vychytávky?
Radu „kup si A/C“ nereflektuju, zajímaj mě domácí vychytávky :o
Doplňuji:
..myslím tím doma na zahradě.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1, Nazdar Bazar před 3563 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Venčení provádět v době nejmenší denní teploty (ráno, večer), doma pak poskytnout zvířeti dostatek čerstvé vody a umožnit mu, aby si samo vybralo nejchladnější místo v domácnosti, případně použít mokrý ručník. Pokud se jedná o dlouhosrsté (např. společenské) plemeno, velmi vhodné je provést počátkem léta stříhání.

Zdroj: Vet.praxe

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Schladit vlhkým hadrem, dát ho na nejchladnější místo. Kropit vodou neni nejvhodnější. Nechat ho vykoupat, /ráno nebo večer/ Můj pes tráví současné dny hlavně ve sklepě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Vanda6

Na mého psa vžy pomáhá vlhký ručník na krk, stín a dostatek vody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Vyrob si A/C.
Mě vždy pomohlo jej pokropit vodou, kdysi se prodávaly takové květiny, které sebou kroutily a roztřikovaly vodu, to míval můj pes moc rád.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nazdar Bazar

Znám historku z podobného soudku je to z knihy fám a mytologií. Ale radši to nedělej. Kamarád mi říkal jak u nich na sídlišti slyšel,jak dvě babky si u nich v baráku stěžujou, jakou maj smůlu se svýma pejskama. Jedna babka plakala na schodek, že si koupila jorkšírka za 15 000, vzala si ho domů, pejsek si vesele hrál v kuchyni, bába votevřela lednici, a zní vypadla mražená kachna a spadla na pejska a zabila ho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Frnžalka

Propánajána, doufám, že nikoho nenapadne doopravdy zavřít psa do mrazáku!!! Protože v době stupidních reklam a „dobrých rad“ jsou lidi tak zblblí, že není vyloučeno, že to někdo mohl udělat. Už jsem viděla reklamu na prádelní šńůru kde bylo výslovně uvedeno, že se má používat jen na věšení prádla.

Osobně svoje psy nechávám v horkých dnech v klidu. Samo, že stále mají dostupnou pitnou vodu (tu ale mají i když nejsou vedra). Vodu nedávat vychlazenou. Záleží na plemeni, některá se s horkem vyrovnávají snáz, jiná hůř. Zažila jsem přehřátí u psa, je to dost kruté a těžko jsme ho vraceli do života.
Myslím si, že nějaké teplotní šoky jsou velmi riskantní. Prudké ochlazení je stejně nebezpečné jako přehřátí.
Přeji Vám všem, i vašim zvířátkům, zdárné překonání únavných veder.
Za pár týdnů budeme řešit posypovou sůl na chodnících.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1890 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Nazdar bazar nominace, to je nápad! Umožnit fence přitujit se k mražený kachně nebo místo kachny zkusím její oblíbený zvíře ..díky!

před 3563 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

marci1: co takhle zadat to jako supr dotaz? :o

před 3563 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

huxa: vyrob jak??

před 3563 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

ad „huxa“ : Co myslíš v tomto případě zkratkou „A/C“ ? Díky. 🙂

před 3563 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
marci1

Už mě to konečně trklo. Po těch vedrech je člověk jak praštěný ! 🙂

před 3563 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek