MoroAirWolf

Jak doložit, že přímý přenos není záznam událostí, ale její interpretací?

Nebyla jsem týden ve škole, a když mi kamarádky řekli o úkolu … no, vůbec nevím o co se jedná. Spolužáci jen dodali, že se mám kouknout třeba na hokej nebo fotbal,takže jediná rada je, že to souvisí se sportem :-/ snad jse to pochopili.

Odpovědi
gecco

Záleží na tom, o jaký přímý přenos se jedná.
Aby šlo o „záznam událostí“, muselo by být přenášeno celé dějiště a to (pokud možno) kontinuálně a bez objasňujících (vysvětlujících) komentářů.
Pokud jde o ´běžný´ přímý přenos události (nemusí jít nutně o fotbal či obecně sport…), pak se jedná o interpretaci, protože je:

  • někým (dramaturgem, režisérem…) definováno rozmístění kamer (tedy nevidíš vše a ani kontinuálně)
  • někým (režisérem) z kamery na kameru přepínáno (opět – vidíš někým a podle subjektivního klíče vybrané pohledy)
  • dění někým komentováno (subjektivně – ´skrz´ osobnost nebo i záměr komentátora)
  • jsou používány opakované záběry (střih…)

😉