Jak dokáže domácí meteostanice bez externího čidla změřit venkovní teplotu a vlhkost?

Nejlepší odpověď
Rocker

Máme doma meteostanici,ak­tuální teplotu,vlhkost a tlak snímá bezdrátově z venkovního čidla,předpověď a aktuální počasí z jiných míst na Zemi stahuje z internetu.Bez venkovního čidla to jde jen přes net,kde si nastavíš město,kde se nacházíš.

Další odpovědi
beer

Já to dělám tak, že pokud mně dojdou baterky v ext. čidle, tak než je koupím, zvolím kanál nejbližšího čidla nějakého souseda v paneláku.. ))

Drap

Asi nejsem dostatečně informován, ale že by to šlo bez čidla jsem nikdy neslyšel.

anonym

Leda že by meteostanice měla přístup k internetu LAN/WAN a zpracovávala data z okolních stanic

mosoj

Toť otázka ???

Připojení na net nebo moderněji radiový příjem DCF se u meteostanic využívá pouze pro předpověď počasí !!!!! Taková meteostanice ale nestojí pár stokorun.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/meteostani­ce-s-pripojenim-na-internet

Conchus

Běžné meteostaničky měří venkovní teplotu, nikoliv vlhkost. Ukazovaná vlhkost je hodnota vnitřního vzduchu.
Doplňuji:
Ta čidla bývají jen na teplotu, kterou samostatně ukazují, např. Huyndaye

speedy1607

Souhlasím se všemi níže. Meteostanice může mít napojení na internet, nebo může mít bezdrátové čidlo nebo pak může mít externí drátovou sondu, kterou jenom vystrčíte z okna ven. Pokud budete mít meteošku s připojením na internet, pak je výhodou to, že může mít předpověď počasí např. na 5 dní dopředu, všechny data máte aktuální. Pokud uvažujete teprve o koupi, tak doporučuji web, kde jsem nakupoval já, je zde i hodně informací k jednotlivým typům meteostanic.

Zdroj: http://shop.e­mos.cz/katego­rie/meteorolo­gicke-stanice