Avatar uživatele
anonym

Jak dokáže domácí meteostanice bez externího čidla změřit venkovní teplotu a vlhkost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 4104 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rocker

Máme doma meteostanici,ak­tuální teplotu,vlhkost a tlak snímá bezdrátově z venkovního čidla,předpověď a aktuální počasí z jiných míst na Zemi stahuje z internetu.Bez venkovního čidla to jde jen přes net,kde si nastavíš město,kde se nacházíš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
beer

Já to dělám tak, že pokud mně dojdou baterky v ext. čidle, tak než je koupím, zvolím kanál nejbližšího čidla nějakého souseda v paneláku.. ))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Asi nejsem dostatečně informován, ale že by to šlo bez čidla jsem nikdy neslyšel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Leda že by meteostanice měla přístup k internetu LAN/WAN a zpracovávala data z okolních stanic

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Toť otázka ???

Připojení na net nebo moderněji radiový příjem DCF se u meteostanic využívá pouze pro předpověď počasí !!!!! Taková meteostanice ale nestojí pár stokorun.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/meteostani­ce-s-pripojenim-na-internet

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Běžné meteostaničky měří venkovní teplotu, nikoliv vlhkost. Ukazovaná vlhkost je hodnota vnitřního vzduchu.
Doplňuji:
Ta čidla bývají jen na teplotu, kterou samostatně ukazují, např. Huyndaye

Upravil/a: Conchus

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
speedy1607

Souhlasím se všemi níže. Meteostanice může mít napojení na internet, nebo může mít bezdrátové čidlo nebo pak může mít externí drátovou sondu, kterou jenom vystrčíte z okna ven. Pokud budete mít meteošku s připojením na internet, pak je výhodou to, že může mít předpověď počasí např. na 5 dní dopředu, všechny data máte aktuální. Pokud uvažujete teprve o koupi, tak doporučuji web, kde jsem nakupoval já, je zde i hodně informací k jednotlivým typům meteostanic.

Zdroj: http://shop.e­mos.cz/katego­rie/meteorolo­gicke-stanice

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek