Jak dokáže domácí meteostanice bez externího čidla změřit venkovní teplotu a vlhkost?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Máme doma meteostanici,aktuální teplotu,vlhkost a tlak snímá bezdrátově z venkovního čidla,předpověď a aktuální počasí z jiných míst na Zemi stahuje z internetu.Bez venkovního čidla to jde jen přes net,kde si nastavíš město,kde se nacházíš.

Další odpovědi:

Zlatý

Já to dělám tak, že pokud mně dojdou baterky v ext. čidle, tak než je koupím, zvolím kanál nejbližšího čidla nějakého souseda v paneláku.. ))

Zlatý

Asi nejsem dostatečně informován, ale že by to šlo bez čidla jsem nikdy neslyšel.

Bronzový

Leda že by meteostanice měla přístup k internetu LAN/WAN a zpracovávala data z okolních stanic

Zlatý

Toť otázka ???
Připojení na net nebo moderněji radiový příjem DCF se u meteostanic využívá pouze pro předpověď počasí !!!!! Taková meteostanice ale nestojí pár stokorun.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
http://www.odpovedi.cz/…

Bronzový

Běžné meteostaničky měří venkovní teplotu, nikoliv vlhkost. Ukazovaná vlhkost je hodnota vnitřního vzduchu.
Doplňuji:
Ta čidla bývají jen na teplotu, kterou samostatně ukazují, např. Huyndaye

Souhlasím se všemi níže. Meteostanice může mít napojení na internet, nebo může mít bezdrátové čidlo nebo pak může mít externí drátovou sondu, kterou jenom vystrčíte z okna ven. Pokud budete mít meteošku s připojením na internet, pak je výhodou to, že může mít předpověď počasí např. na 5 dní dopředu, všechny data máte aktuální. Pokud uvažujete teprve o koupi, tak doporučuji web, kde jsem nakupoval já, je zde i hodně informací k jednotlivým typům meteostanic.

Zdroj: http://shop.emos.cz/kategorie/ meteorologicke-stanice

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.