annas

Jak dokázat, že tvrzení „4 rovná se 5“ je pravdivé?

Rovnice 4 = 5 – úkol z receptáře našich pradědečků. Převzatý z časopisu.

Není to žádný úkol do soutěže, ale zajímá mě výsledek. Prý jde o nějaký háček, jenž v úkolu vězí. Poradíte mně? Děkuji.
Doplňuji:
Chudste, byl jste úspěšnější, hledala jsem přes Google, ale neúspěšně. Odpověď jsem nenašla. Děkuji za odkaz.

Nejlepší odpověď
chudst

Reseni mate ve zdroji, prepisovat to sem s mocninami nebudu ;)
Doplňuji:
Do googlu jsem zkopiroval primo vase „4 rovná se 5“ a vyskocil hned prvni odkaz :) Kazdopadne neni zac, tohle mi daval kdysi dedecek a uz jsem na to uplne zapomenul, takze spise ja dekuji vam za pripomenuti!

Zdroj: http://www.na­vod.cz/m511.html

Další odpovědi
mosoj

Stále postrádám ten pravdivý důkaz že 4 = 5.
Doplňuji:
Vůbec jsem to nepochopil. Může to někdo z vás kteří tomu rozumíte objasnit.
Ani ten poslední krok není správně. Pokud chci odstranit – 9/2 tak musím 9/2 přičíst a ne odečíst.

BandiOl

Můžete si zkusit příklad, kde bude dělení číslem 0 (např. dělit (x-1) obě strany libovolné rovnice, kde x=1 ). Pak se dají dokázat i větší hovadiny.
Doplňuji:
Odmocňovat záporná čísla bez komplexního kořene je také zajímavé.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi

Terryle

Taktéž jsem ráda, že se to tu objevilo. Zajímavá hříčka :) Ovšem hledat v tom tu fintu jsem si fakt neodvážila, se svou zapomenutostí matiky jsem ráda, že poberu ty mocniny a odmocniny :o)

Kerberus

Chudste, je pravda, že jsem zadala 4 = 5 tak, jak bylo uvedeno v časopise. Na Odpovědi jsem pak napsala rovnítko slovy.
Snažím se vyhledávat sama, ale holt někdy se nezadaří. Hned první odkaz … stalo se.

Občas potřebuji doplnění informací třeba z jiného zdroje.

chudst

Vsak ja vam to proboha nevycitam O.O Obcas jsou klicova slovicka v googlu potvurky :) Ja jsem hrozne rad, ze jste to sem napsala; tohle uz jsem neslysel totiz hodne dlouho a naprosto jsem na to zapomnel :) Takze dekuji!

Kerberus

Sama sobě jsem si vyčítala, že jsem neuvažovala.
Ale ten pocit už přešel, když jsem si přečetla Vaše slova. Potěšil jste mě. Ještě jednou díky.