Pažout

Jak dokázat svým spolužákům že nejsem šprtka?

Spolužáci si myslí že jsem šprtka a na každý test se učím půl dne
Já jim chci dokázat že to je lež ale oni mi nevěří
Pomozte mi prosím, jsem zoufalá :(

Nejlepší odpověď
Pájo

Nemáš vůči spolužákům sebemenší povinnost, cokoli z toho co děláš (nebo neděláš), jakkoli vysvětlovat, dokazovat či vyvracet.
Je to boj s větrnými mlýny. Ať řekneš nebo uděláš cokoli, vždy si něco najdou…
Takže to hoď za hlavu.

Další odpovědi
Drap

Je to jen závist, nic si z toho nedělej. Ať zkusí spolužáci dosáhnout stejných výsledků. To po čase přejde a až opustíte školu, tak budou litovat, že jim to nešlo jako tobě.

anonym

Nenech se odradit. Znalosti ti nikdo nevezme, takže to neřeš. Ve třídě jsem nebyl premiant, ale špatně jsem si též nevedl a šprt mi nikdo neříkal. Možná proto, že jsem s klukama blbnul, lezli jsme po stromech, skalách, k sousedům na zahradu pro jahodu, prostě kluci.

bolak

Udělej přesnej opak, oni čekaj že to budeš popírat a snažit se je přesvědčit že to tak není, a oni budou tvrdit že ti to nevěřej a ty se z toho budeš akorát nervovat…a proto nejenom že ty to musíš přiznat, ale ještě to navíc zveličíš. Né půl dne, ale dokonce šestnáct hodin!!! ses na to učila, pamatuj si to. A říkej to tak jako s nadšením, zapoj do toho trochu toho ochotnictví, jako kdybys učení přímo zbožňovala, já to tak dělal taky. Třeba na matiku sem se za celejch 13 let učil snad jednou nebo 2× a když o mně tvrdili že se na to doma určitě šrotím, že ležím v učebnicích, protože to jinak není možný, když sem na tu látku chyběl a neznám ani jeden vzorec, tak abych dostal z písemky dvojku, tak sem pokyvoval hlavou a říkal „ležel sem v učenicích no, včera 8 hodin a před včerejškem dokonce čtrnáct!!“ a voni mi to normálně baštili :) pak to všude roztrubovali, jakej já sem študent, a pak to jednou prasklo, když sem se zas takhle „chlubil“ s tou mojí 14 hodinovou přípravou, a že o vejkendu sem vůbec nevylez z pokoje, jak mě ty vědomosti v knihách pohltily no a někdo vytáhl z kapsy telefon s fotkama, na kterejch sem skákal vožralej po stolech v nějaký zahradní restauraci a pak další fotky kde ležím v trávě zrovna ne chvíli když začalo krupobití a nějakej člověk mě táhne kamsi pod střechu, protože jsem byl jaksi v bezvědomí nebo tak něco… takže pak se nakonec ukázalo, jak to s tím mým stůdiem bylo :) No a u tebe se nakonec taky určitě ukáže jak to vlatně všechno je..

A nebo pak druhá možnost, si to pro sebe logicky zdůvodnit. Oni si myslej že ses to učila 12 hodin, to znamená žes zřejmě podala takovej výkon, na kterej oni by se museli učit 12 hodin a tys to zvládla třeba za 2 hodiny, což znamená že seš 6× chytřejší než oni. No není to skvělej pocit :) vidět že sou tak strašně blbí, že to co oni si cpou do hlavy půl dne, ty hravě zmákneš za 2 hoďky? Není to skvělej pocit, když víš že jsi o tolik chytřejší než oni? :)) Tak si to zapamatuj a příště až zas budou mít nějaký řeči, tak se jenom usměj a vzpomeň si na tohle…

anonym

Pažoute, jen Tě prosím, nikomu nic nedokazuj. Ze školy za nějaký čas vypadneš, půjdeš na střední, potom na vysokou školu. Nedělej si nic z jedovatých a závistivých poznámek spolužáků. Jak šprtka bys určitě ve Vaší třídě nefigurovala, kdyby ses učila celé hodiny a měla trojky. Takhle je to spíše o závisti, že máš hezké známky.
Uvědom si, že právě závist je nejrozšířenější vlastnost v české populaci. Nechtěj se přiblížit spolužákům tím, že je budeš přesvědčovat, že jsi stejná jako oni. Učení Ti jde prostě lépe. Nezoufej si, tohle přejde a „dobrá“ hlava se Ti bude hodit ještě mockrát v životě.
Podobným problémem si prošla dcera na počátku víceletého gymnázia. Vyložená jedničkářka najednou začala domů nosit trojky. Nechápali to učitelé a dost dlouho trvalo i mně, než jsem dceru přiměla přiznat se, co se jí stalo. Byl to shodný problém. Dost dlouho jí potom trvalo, než pochopila, že ani tudy cesta k oblíbenosti u závistivců nevede. Vyžaduje to hodně sil, ale přece si kvůli posměváčkům nebudeš kazit celý život. Stejně je o ničem nepřesvědčíš. Oni v tom mají „jasno“, protože jsou líní pochopit, že jsi chytřejší. Tohle je v životě běžné. Ti méně nadaní se cítí být dotčeni schopnostmi jiných lidí a pokud jim v tom nic nebrání, tak jsou zlí, jízliví a podlí. S tímhle přestaň bojovat. Zkus opačnou taktiku. Začni spolužákům vykládat, kolik ses stihla látky do školy naučit. Vymýšlej si a přeháněj. Otráví je to, ale dají Ti pokoj. Za nějaký čas se to srovná.
Držím palce. Vydrž to!!!

mosoj

A z čeho jsi zoufalá, že jsi chytřejší než oni ? Buď sebevědomá ale nepovyšuj se.
I kdyby to byla pravda je to jenom tvoje dobrá vlastnost a těch už je dnes hodně málo. Se závistí se budeš setkávat celý život.

sevos

Vyprdni se na ně,to jsem vždycky říkal i našim děckám.

Ella

proč bys jim měla co dokazovat? jsi svobodný člověk, ve svobodné zemi a se svobodnou vůlí… i kdyby ses na testy učila týden jim to může bejt úplně jedno. Praví kamarádi tě soudit nebudou a ti ostatní ti můžou být ukradení…

nechápu co to je za blbosti, něco někomu dokazovat! Tohle jsme u nás ve třídě nikdy neřešili a pokud jsme někomu řekli, že je šprt, nebo že já jsem šprt, tak to nebylo myšleno nijak hnusně, spíš ze srandy. A pokud to někdo myslel hnusně, tak mi to bylo volný… mám jiný věci na práci než se zabývat závistivými řečmi a ty určitě taky, ne? :)