dedeg

Jak dojídate polévku? Nakláníte si talíř od sebe nebo k sobě, co je správně?

Odpovědi
Jahoda

Nakláním od sebe a to je také správně. Když si to nakloníte k sobě, můžete se horkou polévkou opařit.

ministri

Já ho nakláním levou rukou do prava, k lžíci.

Miroslavst

Správně: mírně od sebe. Nechat trochu polévky nevadí.

Lásenka

Od sebe, nebo mírně do strany. Hlavně talíř nezvedat a nevylizovat.

Děda Louda

Správně je talíř nenaklánět. Má ležet na stole. Naklánění je prohřeškem a je tudíž ve společnosti považováno za známku nevychovanosti.

venkovan

Vylíži talíř – tedy pokud je polévka dobrá. Když to mohou dělat psi, kočky, a i král zvířat, tak proč bych se měl stydět.

iceT

Já jím polévku z misky,tu není potřeba nijak naklánět.V res­tauraci,tedy alespon v některých taky podávají polévku v misce.

Jinak talíř doma nakláním k sobě:doma se to smí?

poa.li

Správně je od sebe, ale já nakláním k sobě. Když mě nikdo nevidí, tak dopíjím.