Avatar uživatele
anonym

Jak dodržovat pravidlo, s cizími lidmi se nebavit?

V dětství to učí rodiče děti. Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, aramah, iceT, Lucijej, briketka10, anonym před 4062 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Odpoveď byla označena jako užitečná

Co se v mládí naučíš,je ti ve stáří tak leda k …,stačí pomyslet na dědoušky a babičky,co otvírají dveře cizím lidem,naslouchají podvodníkům co je údajně posílají vnuci a vnučky a ještě jim dají peníze…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Ak niečo zakazujete, musíte vysvetliť aj prečo.
„Nebav sa s cudzími ľuďmi“, pri tomto zákaze treba vysvetliť dieťaťu, kto spadá do kategórie „cudzí človek“. V prípade ´hanulka11´ je to jasná chyba komunikácie rodičov so synom. Je to ukážka, ako by to nemalo fungovať.
Pre mňa „cudzí človek“ je ´otravný tvor na ulici oblečený v ľudských šatách´ snažiaci sa mi predať nejaký tovar, či pýtať peniaze na cigarety alebo alkohol. Nevidím, nepočujem, nereagujem…
Drap, je to liečiteľné, stačí keď česilko pôjde na poštu pre jemu poslané peniaze :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pokud ses to naučil opravdu tak důsledně a stále to dodržuješ, tak máš smůlu. Z toho neni pomoci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

To je někdy dost těžké .
Mého synovce vždy rodiče varovali ,aby se nebavil s cizími lidmi a nic si od nich nebral. Pak když nastoupil v 5 letech do školky měl problémy ,protože nekomunikoval. Paní učitelka se ho ptala proč? A on klidně odpověděl – maminka říkala ,abych se s cizími lidmi nebavil . Pak měl problémy i ve škole. Horko těžko mu vysvětlovali, podle čeho má lidi třídit.
Doplňuji:
led – souhlasím s tebou … on byl trochu taky samorost – nenechal si to vysvětlit ,ale to je jen na rodičích ,ty to nezvládli.

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Díky všem, ale iceT, mi připadá nejblíže, proto mne to překvapuje u starých lidí. Mají dost zkušeností na opatrnost a přesto je to jinak.

před 4061 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek