Jak dodržovat pravidlo, s cizími lidmi se nebavit?

V dětství to učí rodiče děti. Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.

Nejlepší odpověď
iceT

Co se v mládí naučíš,je ti ve stáří tak leda k …,stačí pomyslet na dědoušky a babičky,co otvírají dveře cizím lidem,naslouchají podvodníkům co je údajně posílají vnuci a vnučky a ještě jim dají peníze…

Další odpovědi
led

Ak niečo zakazujete, musíte vysvetliť aj prečo.
„Nebav sa s cudzími ľuďmi“, pri tomto zákaze treba vysvetliť dieťaťu, kto spadá do kategórie „cudzí človek“. V prípade ´hanulka11´ je to jasná chyba komunikácie rodičov so synom. Je to ukážka, ako by to nemalo fungovať.
Pre mňa „cudzí človek“ je ´otravný tvor na ulici oblečený v ľudských šatách´ snažiaci sa mi predať nejaký tovar, či pýtať peniaze na cigarety alebo alkohol. Nevidím, nepočujem, nereagujem…
Drap, je to liečiteľné, stačí keď česilko pôjde na poštu pre jemu poslané peniaze :)

Drap

Pokud ses to naučil opravdu tak důsledně a stále to dodržuješ, tak máš smůlu. Z toho neni pomoci.

hanulka11

To je někdy dost těžké .
Mého synovce vždy rodiče varovali ,aby se nebavil s cizími lidmi a nic si od nich nebral. Pak když nastoupil v 5 letech do školky měl problémy ,protože nekomunikoval. Paní učitelka se ho ptala proč? A on klidně odpověděl – maminka říkala ,abych se s cizími lidmi nebavil . Pak měl problémy i ve škole. Horko těžko mu vysvětlovali, podle čeho má lidi třídit.
Doplňuji:
led – souhlasím s tebou … on byl trochu taky samorost – nenechal si to vysvětlit ,ale to je jen na rodičích ,ty to nezvládli.

anonym

Díky všem, ale iceT, mi připadá nejblíže, proto mne to překvapuje u starých lidí. Mají dost zkušeností na opatrnost a přesto je to jinak.