Avatar uživatele
Stingo

Jak docílit toho, aby se podle mé povídky natočil film? Neznám nikoho od filmu.

Dá se to někam poslat a čekat, že se to bude líbit? Kromě Bakalářů, to by se tam nehodilo. 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Mirdas před 3594 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mia.F

Můj manžel je filmový producent, který točil mnoho známých a úspěšných českých filmů. Pošli mu svojí povídku na filmova.produkce@email.cz, řekla jsem mu o tobě. A pokud nebude mít zájem on sám, doporučí někoho dalšího.

Mia

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Důležité je najít první kontakt, přesvědčit prvního člověka.
Pokud člověk zůstane jen kdesi v koutě a jen se ptá, může se sice dozvědět hodně, ale nic nedosáhne. Musí chodit, psát na adresy filmových společností, posílat otravné úryvky svého díla a hlavně
neustále přepadávat produkční, režiséry, a prostě všechny, co na tom filmovém plácku mají co dělat… i uklízečku, co když je to tá pravá…
Kam čert nemůže, nastrčí ženu … A pokud nebude mít zájem on sám, doporučí někoho dalšího. A ten dalšího…
Přepsat povídku na scénař pro film, to je zcela překopání texyu, zápletek i postav a zcela nový pohled na původní povídku, nové zpracování, kde někdy z původní povídky zůstane jenom jméno autora. Jo, filmařský ďábel je skutečně nápaditý…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mirdas

Stingo, držím palce ať se vám sen splní.

Mia.F: Co takový mail musí vše obsahovat aby byl pro vašeho manžela zajímavý, potažmo vůbec použitelný. Znám velice stydlivou paní, která si píše doma do šuplíků a jsem jeden z mála co to četlo a některé věci se mne i velice zamlouvali.
Pokusil bych se ji přemluvit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Proč nenatočit amatérský film? Takto začínala většina… A takový El Mariachi stál ani ne 200 000 – vydělal 20 000 000!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dá se to někam poslat – můžeš oslovit TV, jednotlivé scénáristy (podle povídky se musí nejdřív napsat scénář), jednotlivé režiséry (někdo to musí i zrežírovat), jednotlivé producenty (někdo to případné natáčení musí zorganizovat a zaplatit), dramaturgy…
😉
Které – si musíš vybrat sama – podle dané povídky a podle ztvárnění, které by sis představovala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Takový pan Giovanni Boccaccio taky určitě neznal nikoho od filmu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Stingo

Děkuji přátelé 🙂

před 3594 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Stingo

Ale já nejsem v tomhle sběhlá ani neznám žádného amatérského filmaře.

před 3594 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek