Stingo

Jak docílit toho, aby se podle mé povídky natočil film? Neznám nikoho od filmu.

Dá se to někam poslat a čekat, že se to bude líbit? Kromě Bakalářů, to by se tam nehodilo. 🙂

Nejlepší odpověď
Mia.F

Můj manžel je filmový producent, který točil mnoho známých a úspěšných českých filmů. Pošli mu svojí povídku na filmova.produkce@email.cz, řekla jsem mu o tobě. A pokud nebude mít zájem on sám, doporučí někoho dalšího.

Mia

Další odpovědi
led

Důležité je najít první kontakt, přesvědčit prvního člověka.
Pokud člověk zůstane jen kdesi v koutě a jen se ptá, může se sice dozvědět hodně, ale nic nedosáhne. Musí chodit, psát na adresy filmových společností, posílat otravné úryvky svého díla a hlavně
neustále přepadávat produkční, režiséry, a prostě všechny, co na tom filmovém plácku mají co dělat… i uklízečku, co když je to tá pravá…
Kam čert nemůže, nastrčí ženu … A pokud nebude mít zájem on sám, doporučí někoho dalšího. A ten dalšího…
Přepsat povídku na scénař pro film, to je zcela překopání texyu, zápletek i postav a zcela nový pohled na původní povídku, nové zpracování, kde někdy z původní povídky zůstane jenom jméno autora. Jo, filmařský ďábel je skutečně nápaditý…

Mirdas

Stingo, držím palce ať se vám sen splní.

Mia.F: Co takový mail musí vše obsahovat aby byl pro vašeho manžela zajímavý, potažmo vůbec použitelný. Znám velice stydlivou paní, která si píše doma do šuplíků a jsem jeden z mála co to četlo a některé věci se mne i velice zamlouvali.
Pokusil bych se ji přemluvit.

anonym

Proč nenatočit amatérský film? Takto začínala většina… A takový El Mariachi stál ani ne 200 000 – vydělal 20 000 000!

anonym

Dá se to někam poslat – můžeš oslovit TV, jednotlivé scénáristy (podle povídky se musí nejdřív napsat scénář), jednotlivé režiséry (někdo to musí i zrežírovat), jednotlivé producenty (někdo to případné natáčení musí zorganizovat a zaplatit), dramaturgy…
😉
Které – si musíš vybrat sama – podle dané povídky a podle ztvárnění, které by sis představovala.

Děda Louda

Takový pan Giovanni Boccaccio taky určitě neznal nikoho od filmu.

Stingo

Děkuji přátelé 🙂

Stingo

Ale já nejsem v tomhle sběhlá ani neznám žádného amatérského filmaře.