bolak

Jak docílit toho, aby mi žížaly přežily v kýbli?

Našel jsem po bytě asi 4 žížaly, a chtěl bych si je v kýbli odchovat, abych měl na chytání ryb, ale loni už jsem to zkoušel, a nějak se to nepovedlo, po týdnu úplně přestaly žížalit a jen tam tak ležely. Nechtěl bych opakovat chyby svého o rok mladšího já, poradí někdo? Dělá tu někdo do žížal?

Nejlepší odpověď
beer

Lze toho úspěšně docílit v jakákoliv nádobě (ovšem nejlepší je dřevěná) mezi vlhkými drny trávy a v chladnu. Nemám sklep a proto jsem je k nelibosti manželky uchovával tímto způsobem v plastové nádobě dole v chladnici ))
Nasbírané rousnice mně vydržely celou rybářskou sezonu, ale i ty málo poškozené jsem ihned odstraňoval.

Další možnost – údajně vlastní chov – najdeš například zde http://www.chy­tej.cz/clanky/529/jak-uchovat-dlouhodobe-rousnice/

bolak

beer: na těch stránkách píšou že když se mi žížala přetrhne a já jí tam nechám, tak ostatní umřou, je to pravda? jak je to možné?

bolak

beer: a nějakou potravu nepotřebují? něco jim sypat do hlíny nebo tak..