Ivetka303

Jak docílit rozmazání pozadí, např. při focení portrétu. Nemám zrcadlovku – dá se to nějakým způsobem udělat?

Např. pomocí nějakého programu? Díky za radu

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Umí to i programy zdarma a jsou taky v češtině jako PhotoShop a dělá se to podobně, menu efekty.

IrfanView – www.irfanview.com
XnView – www.xnview.com
PhotoFilter – http://photofil­tre.free.fr/fra­mes_en.htm
The Gimp – www.gimp.org

Další odpovědi
mosoj

Rozmazání pozadí (bokeh) se dociluje malou hloubkou ostrosti příslušného objektivu.
Velmi dobře to lze provádět u zrcadlovek které mají velký čip.

U kompaktů vzhledem k malinkému snímacímu čipu se tak malá hloubka ostrosti nedocílí a ostré je téměř vše.

Rozmazání pozádí sice jde udělat výběrem v editoru ale nikdy to není na úrovni bokehu přímo z foťáku. A lze to velmi dobře poznat že to bylo děláno dadatečně.

casey

zakladem je pri foceni portretu pouzit co nejmensi clonu a fotit z nekolika metru a priblizit optickym zoomem. samozrejme se zrcadlovkou to jd lepe.

Fun1k

Photoshop CS5 (nebo nějak tak). Trial je zdarma.

Dan4815

Například Photoshop (CS5), tam je záložka s efekty – je tam i několik druhů rozmazání, dá se i vybrat určité místo rozmazání.