Jak docílit, aby si bývalý manžel změnil adresu trvalého pobytu?

Zdravím Vás, ráda bych se zeptala jak postupovat : 8 let po rozvodu můj bývalý manžel ještě stále uvádí trvalé bydliště jako před rozvodem, byt je státní, dekret je psaný na mne a nájemcem jsem já a můj syn. Bývalý manžel žije již 9 let u své přítelkyně mimo Prahu, tam se ale zatím nepřihlásil - stále a ani neučinil změnu dokladů. Mám obavy z případné exekuce, kdyby nesplácel řádně své půjčky. Můžu na to nějak bez jeho souhlasu ? Všechny dokumenty mám v pořádku. Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zmiňovaná záležitost je v kompetenci MAJITELE NEMOVITOSTI, který dává podnět obecnímu úřadu k zahájení správního řízení, na jehož konci by mělo být odhlášení dotyčné osoby z příslušné evidence trvalých pobytů.

Doporučuji se tedy obrátit na majitele bytu s písemnou žádostí o sjednání nápravy...

btw. z exekuce strach mít nemusíte, exekutor sice může přijít, ale pokud mu předložíte pár dokumentů*) , tak zase odejde :-)

*)
a) vaše čestné prohlášení, že se ve vašem bytě manžel již 9 let nevyskytuje, že zde nemá žádný majetek
b) čestné prohlášení některého ze sousedů, že exmanžela v posledních 9 letech v domě neviděl
c) čestné prohlášení doručovatelky České pošty, že si nevzpomíná na případné doručování exmanželovy pošty
d) dopis, kterým žádáte majitele bytu, aby na obecním úřadě inicioval výše zmiňované správní řízení o zrušení trvalého pobytu exmanžela

Další odpovědi:

Bronzový

Zajděte na Obecní úřad a manžela odhlašte.Teď to podobně řeší kamarádka se švagrem.Musela podepsat,že se v domě trvale nezdržuje a za 30dní by ho měli prý odhlásit.Ani u toho nebyl.Určitě vám tam poradí,ale neváhejte ať vás exekutor nepřekvapí.

Pokročilý

jednoduché-tak jak píše standa

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.