Avatar uživatele
anonym

Jak docílit, aby fotopapír se v tiskárně neposunul?

Lidi zlatí(nemyslím tím uživatelé), už se hodinu pekluji s tiskem fotografii a i když mám tiskárnu nastavenou tak jak potřebuji, vždy se mi papír posune a výsledná fotka je zešikmená. Vodící zarážku mám nastavenou dle rozměru fotky. Máte nějakou radu, aby fotka byla rovnoměrná na papíru?

Doplňuji:
Ano gecco, tak jak píšeš. Zkusím válečky vyčistit, ale pochybuji, že by byly ošoupané nebo znečištné, když tiskárna je půl roků stará a málo se na ni tiskne. Ještě mě napadlo fotopapír přilepit na arch. No, uvidím. Jestli se to povedlo, dám vědět do diskuze.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 3390 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Odpoveď byla označena jako užitečná

Jedna strana se posune víc (rychleji), než druhá?
To vypadá, jako znečištěné (nebo ´ošoupané´) válečky posunu papíru.
Doplňuji:
K Doplnění: No – fotopapír je hladší (než běžný) a válečky se znečistí snadno – běžný papír obsahuje dost prachu – válečky pak mohou prokluzovat.
Su zvědavý na výsledek.
😉

Upravil/a: gecco

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

1. Zarážka se nenastavuje dle velikosti fotky ale dle velikosti fotopapíru.
Zkus ji natavit co nejtěsněji to půjde, aby se papír nemohl při podávání hnout.

2. Pohledem zezadu si zkontroluj podavače. Nejsou to žádné válečky ale takové plastové vačky. pokud by snad byla jedna ulomená koukala by z toho oprava. Fotopapír uvnitř posouvají velice jemná zubatá kolečka, žádné válečky.
Pokud se použije papír s velkou gramáží 260 g /m2 jsou někdy ty zuby v povrchu papíru vidět. Pak také následuje oprava.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Jupíííí, manželka to podlepila a je to v cajku!

před 3390 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

To budeš podlepovat každou fotografii ?

před 3390 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ne, to ne, jen jsem potřeboval udělat dárkový poukaz na fotopapír a na čtvrtku papíru to nebylo ono.

před 3390 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉

před 3390 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek