Jak docílím oficiálně vztahu druh/družka? co vše potřebuji na úřady? jaké jsou právní podmínky?

chtěla bych vědět jak mohu oficiálně získat dokument o vztahu druh/družka, s přítelem se nechceme prozatím brát.kde, jak a za jakých podmínek mohu o toto žádat?

Nejlepší odpověď
standa

Soužití „druh a družka“ není speciálně právně upravené, takže není ani o co oficiálně žádat.

Určitě existují momenty (zejména společné bydlení), kdy je velmi vhodné a žádoucí pro oba dva, aby byly smluvně ošetřeny budoucí eventuality pro případ úmrtí jednoho z partnerů…

Další odpovědi
anetadela1

My se ve škole učili, že druh a družka se stávají po 3 letech společného bydlení…nevím jak je to teď. Něco jsem vám našla.

Zdroj: http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/druh-druzka-a-spolecne-bydleni-16038.html