no107064

Jak dočasně zvýšit výkon vozu Honda Civic 5gen. 1,5L?

Zdravím, potřeboval bych radu jak zvýšit dočasně výkon, cca na 1 den u civica 1,5 16v, lze to udělat regulátorem tlaku paliva, kde by to prostě nakrmilo? Regulátorem, který by se ráno namontoval a odpoledne zase odstranil, protože je jasné, že by to ten motor dlouho nevydržel?
Nebo lze nějaký jiný způsob jak tohoto jednodeního zvýšení výkonu dosáhnout?

Odpovědi
gecco

Vstřikovat více paliva ti bude k ničemu – protože do motoru nebudeš dodávat více kyslíku, k jeho spálení – tedy to celkově bude mít výkon spíše menší.
😉
Takže – z levných řešení:

  • můžeš vyměnit filtr vzduchu (případně namontovat ´sportovní´)
  • vyměnit palivový filtr
  • případně ´pročistit´ palivovou soustavu (trochu etanolu do benzinu), vyjet , natankovat čistý benzin

Taky můžeš leda nechat přeprogramovat řídící jednotku (chiptuning), ale na jeden den je to trochu drahá ´sranda´ (navíc, jak ostatně píšeš, by to motor nemusel vydržet – taky záleží na jeho stavu).
Další varianty (změnu časování ventilů nebo oxid dusný) nemá smysl zkoušet.
___
Akorát bacha – na těch motorech je hlava vcelku háklivá na přehřátí – tak ať si motor neodrovnáš.

Emefej

U starších modelů Civicu byl restriktor v sání. Měly to hlavně 1.4 kvůli pojistnému. Po jeho vyndání se zvýšil výkon o cca 11 kW. Pokud ho tam také máš, klidně ho vyndej.