smoulinkaq

jak dobře upest kachnu pro hosty aby bylá pochvala?

Nejlepší odpověď
annas

Kachnu peču jedině při nízké teplotě, je měkkoučká, šťavnatá.

Opsala jsem vám recep, který jsem našla v jednom časopise. . Když jsem poprvé pekla, měla jsem strach, jak pečínka dopadne. Tentokrát zbytečně. Dám kachnu do ttrouby kolem 8.30 h ráno a věnuji se ostatnímu. Trouby si nevšímám, jen je cítit vůně.

"Omytou kachnu dobře osušíme a ze všech stran i zevnitř osolíme a okmínujeme. Vložíme prsíčky nahoru do suchého pekáče a přikryjeme pokličkou. Nepodlévat!

Dáme do studené trouby a zapneme na 120° C. Pečeme asi 3 – 4 hodiny (podle velikosti kachny). Troubu vůbec neotvíráme, až po uvedené době sundáme víko, slijeme částečně tuk, zvýšíme teplotu a bez poklice dopečeme dočervena. "

Pekla jsem menší kachnu, po 3 hodinách se maso téměř rozpadalo.

Vkládám jeden recept z netu. Doba pečení opravdu záleží na velikosti kachny.

http://www.re­cepty.cz/recep­t/kachna-pomalu-pecena-148610

Další odpovědi
Meligar99

Néchápu

Nazdar Bazar

Nepeč ji, zblajznou ji za syrova.

setapouch

Troubu na minimum a pect celou noc.

ivzez

Stejně, jako kdybyste ji pekla pro sebe.

Nejsem si jista, jestli za kachnu v dnešním
trendu zdravé výživy sklidíte pochvalu.
Je dost tučná a jestli k ní uvaříte knedlík …