jirka F

Jak dobře psi rozumějí lidské řeči těla a komunikačním signálům ?

mám zkušenost s tím že sotva se podívám směrem kde visí vodítko pes už stojí u dveří v očekávání procházky,

jak teda psi uvažují, rtozpoznají skutečně naše záměry ,pohyby a gesta,které jim naznačují co se za chvíli stane.

Nejlepší odpověď
gecco

Velmi dobře…
Mnohem lépe, než mnozí ´páníčci´ řeči těla svého psa…
😉

Další odpovědi
hospodář

Intuitivně podle pohybu a polohy těle intonace hlasu a mimiky obličeje atd. Pes nerozumí slovu. Takže když by Vám nějaký cizinec (pokud neumíte jeho řeč) 5ekl velmi slušně a mile že jste hovado a blbec tak by se Vám to líbilo. Na druhou stranu pokud na Vás milá sexbomba s naštvaným várazem zařve že Vás chce do postele. Tak si budete myslet že Vás chce zabít. S komunikačními signály je to dobrý Když se pes cvičí vždy se prvně udělá gesto a pak na to se vydá povel.Po Pes si je toho vědo a po čase se nemusí ani vydávat hlasový povel.