tomasstir325

Jak dobře natrénovat intuici?

Nejlepší odpověď
anonym

Intuice je založena na zkušenostech a vzdělá(vá)ní – takže nejlépe ´žitím´, poznáváním a studiem.

Další odpovědi
marci1

Trénovat asi nelze, intuici si zlepšujeme každodenní prací, studiem, získanými zkušenostmi,od­počinkem, zábavou. Prostě vším, čím každý den žijeme a co prožíváme.
Citát :
Intuice je duchovní schopnost, která nevysvětluje proč, ale jen ukazuje výslednou odpověď. Intuice člověku sděluje, co má udělat, nikdy mu ale neříká, proč tak má jednat.

arygnoc

záleží na tom, čo si pod tým pojmom predstavujete, slovo intuícia má totiž viac významov:

intuícia
● intuitívnosť
vedomé poznanie niečoho, čo bolo po dlhý čas v podvedomí.
Vo filozofii schopnosť bezprostredného vystihnutia pravdy, teda získavanie poznatkov bez zjavnej logickej úvahy alebo analýzy, zdanlivo nezávisle na skúsenosti.
V dialektickom materializme nie je považovaná za samostatný stupeň poznania, ale za pomocný, dielčí stupeň.
● poznanie nezmyslovej povahy bez účasti racionality (v protiklade k diskurzívnemu poznaniu).
● (u Bergsona) určitý druh sympatie, ktorým sa prenášame dovnútra predmetu.
● (u Husserla) zreteľ podstát po eidetickej redukcii.
● (v mystike) bezprostredný zreteľ Boha.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=in­tu%C3%ADcia

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=in­tu%C3%ADcia

pusinka50

Intuici buď někdo má nebo nemá. Záleží také na více okolnostech ve tvém životě. Intuice nejde naučit a ani moc natrénovat. Ten, komu je dána do vínku, si ji s přibývajícími léty víc a víc uvědomuje. Jde pouze o to uvědomění, že ti v životě pomáhá intuice při řešení jakýchkoliv problémů a ty je budeš řešit buď intuitivně nebo rozumově, ač si třeba ty tvé myšlenky budou odporovat. A pak teprve při řešení různých situací během života si uvědomíš, jestli jsi jednal intuitivně nebo rozumově a začneš intuici správně využívat…nebo také nezačneš…