Respekt

Jak dluho by jí to trvalo ?

Jak dlouho by trvalo želvě ( za předpokladu že by jí nevadila zima, a vydržela by takovou cestu ) cesta od Severního polu k Jižnímu polu ?

Odpovědi
Hamon

Vzhledem k tomu, že nemá vodotěsné kapsy, kam by schovala mapu, troufám si tvrdit, že tam nikdy netrefí.
Mořské želvy plavou rychlostí až 35 km/h. Suchozemské druhy urazí průměrně 200 – 500 m za hodinu.

anonym

Ta moje žena pracuje ve škole vzdálené 20 km. Cesta tam jí trvá 20 minut. Než se vrátí domů, trvá to věčnost. Jak dlouho by trvalo želvě?