annas

Jak dlouhý krok měl Erbenův umrlec v baladě Svatební košile nebo jeho pohádkový hrdina Dlouhý? Co krok, to deset mil…

Komunisté šli neustále od milníku k milníku ke světlým zítřkům … Kam vlastně došli?

Nejlepší odpověď
fcoop

Není mi moc jasné,co mají společného bolševici s Dlouhým.S um­rlcem,který – knížky jí vzal a zahodil,
a byli skokem deset mil,pak zrychlil na 20 a na 30 – to bych i pochopil.
Komunista nikdy nikam nedošel,protože ani nevykročil.
To mi připomíná tvrzení – z té doby – totiž – že Japonce nedoženeme,ani kdyby nám utíkali naproti.

Další odpovědi
www

Sama to píšeš.
Co krok, deset mil bylo v pohádce.
Komunistické pohádky měly ovšem jiné míry, člověku neznámé (navíc milník není deset mil, čili prostorová vzdálenost, ale cíl), už nepamatuješ? Kam došli – to je dnešek 😉

anonym

Komunisti sice někam došli, ale za čtyřicet let vládnutí nezvedali odchody do důchodu ( i když se od války také zvýšila délka života), lidem nechávali porodné (podporovali větší porodnost tím, že z novomanželských půjček se umazávaly dluhy, na 1 dítě 2000 a na každé další 4000) a nemuseli dělat takové škrty jako dnešní politici, kteří po 20ti letech vládnutí už na nic nemají peníze.Je zajímavé, že komunisti si nikdy nestěžovali, že nejsou peníze a peníze na důchody byly vždycky.Zrovna tak se NIKDY nestalo, že za poctivou práci ve fabrice bych nedostal výplatu jako se to děje dneska.A když jsem dal peníze do spořitelny, tak jsem dostal ještě úrok, dneska dáte peníze do banky a ztrácejí se tam vinou různých poplatků.

Jinak si můžeš spočítat kolik je ten krok.1 obyčejná míle je 1600 metrů, námořní míle je 1800 metrů.

Conchus

No komunisti došli akorát do prdele. Jedna míle bývala od 1600 m do 1800 m. Podle toho jakou zvolíš.

annas

Ad Conchus, ten výraz se mně nelíbí, ale na délku míle jste odpověděl.

annas