Drap

Jak dlouhou březost mají fretky ??

Nejlepší odpověď
Lenjička

Březost
Březost trvá v rozmezí od 39 do 46 dnů a někdy i déle. Fretka může mít také falešnou březost: fretka se chová jako by měla mladé, začíná přibývat na váze, poznáte to až když je doba porodu a nic se nestane, je dobré vyndat všechny hračky z klece, mohla by je totiž ,,adoptovat"! Fretka během pravé i falešné březosti se chová úpně stejně, začíná více žrát, bývá mazlivější, línější a nebo si chce s vámi více hrát!

Další odpovědi
lola

Doba březosti je 40–44dnů. Také záleží na teple. Pokud je v chladnější místnosti,její březost trvá déle,pokud v teplé,je kratší. Pokud má fretka falešnou březost je možné,že si adoptuje nějakého plyšáka,rozhodně ji ho neberte!!! Není k tomu důvod. Je možné,že si adoptuje vás,nebo někoho z rodiny. Bude pořád u vás,jako pejsek. Časem ji to přejde. Máme 2 holky a moc dobře to známe. Další info o fretkách najdete na Fretka.cz