Pierre

Jak dlouho žila nejdéle žijící kočka?

Nevíte jak stará byla kočka, která byla nejstarší? Já se to snažila najít, marně…

Nejlepší odpověď
quentos

podle Guinnessovy knihy rekordů z r. 2002 byla nejstarší kočkou Kataleena Lady z Austrálie – 25 let; jiné zdroje (groups.yahoo.com) mluví o kocourovi z anglického Devonu, který umřel krátce po 36. narozeninách. Dále už jde o neověřená tvrzení jejich majitelů:

  • v roce 2007 majitelé kočky Baby z Duluthu v Minnesotě tvrdí, že jejich kočce bylo v r. 2007 sedmatřicet. Srv. zdroj (v angl.)

Zdroj: cats.about.com/cs/cat­management101/f/li­fespan_cats.htm

Další odpovědi
Adlim

Úplně nejdéle žijící kočkou na světě byla však Creme Puff z amerického Texasu, která se narodila roku 1967 a zemřela před pěti lety. Dožila se 38 let a tří dní.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/koktej­l/219519-kocici-starenka-oslavi-uctyhodne-24-narozeniny.html