Katusa

Jak dlouho zavařovat maso???

Někteří 2× den po sobě po hodině, někteří 2 hodiny a jen jednou…prostě názory se liší…mohl by mi někdo poradit, pokud možno z vlastní zkušenosti?Jedná se o kuřecí, dopředu upečené, část na kostičky a orestovaná. Chtěla bych, aby z něj zůstaly kousky, ne aby se z něj stala beztvárná paštiková směs…předem děkuju, nehci si zkazit svou kuchařskou „reputaci“

Nejlepší odpověď
anonym

Kuřecí maso není třeba zavařovat 2* a už vůbec ne hodinu.Pokud je maso dobře propečené,stačí dvacet minut a to je doba,kdy nevznikne ,ta vámi zmiňovaná,paštiková směs.
Doplňuji:
Pro: tom004

Smysl zavařování i kuřecího masa je v tom,že si vezmeš sklenici na čundr,na dovolenou,pro rychlou večeři či oběd.Stačí?

Další odpovědi
hanulka11

pokud je pečené stačí 30–40 minut 1× pak otočit sklenici dnem vzhůru a nechat vychladnout

žolik

Kuřecí maso už připravené předpečené,není nutné zavařovat dyl než 20 až 30min,stačí aby tam nebyl žádný vzduch,víčka dobře držela.

Zdroj: žolík

tom004

Tak to se rád nechám poučit i já.Nějaký ten pátek už na tom světě pobývám,ale,že by někdo zavařoval kuřecí maso,vařené,sy­rové,nebo pečené,je pro mne absolutní novinka.Hlavně mi uniká smysl.