samicek333

Jak dlouho vytváří agáve vegetativní orgány?

Dobrý den, v sešitě biologie mám 20 let a v pracovním listu až 50 let. Nevíte, co je správně? Je možné, že jsem si to špatně napsala, ale když kouknu na internet, tak tam je akorát délka života.
Děkuji za odpovědi :) samicek333

Nejlepší odpověď
beer

Patrně máš na mysli druh agáve americká, dříve také ag. stoletá.
Tento druh se běžně dožívá těch 30 let, ve vhodných podmínkách třeba i 70. Poté teprve vykvete a rostlina odumírá. Několik let před vykvetením ale začne vytvářet nové růžice (vegetativní orgány).
Těžko tedy stanovit dobu, ve které se růžice začínají tvořit. Klidně uveď oba údaje s odvoláním na učebnici a pracovní list.
Studium
http://botany­.cz/cs/agave-americana/

Další odpovědi
anonym

áááááách