johnyyyyyyyy

jak dlouho vydrží propylenglykol v originálním neotevřeném obalu po datumu expirace?

A pokuď není ještě prošlí,jak dlouho vydrží pokud se otevřel?

Odpovědi
Pájo

Stabilita propylenklykolů není neomezená, proto by měla být doporučení výrobců dodržovány, pokud jde o trvanlivost a datum expirace.

I když je ještě v orig., neotevřeném obalu, mohlo dojít k jeho postupné degradaci, např. působením světla nebo tepla …a právě degradační produkty (aldehydy, ketony, kyseliny…) mají za následek další rozkladné procesy (= snižování čistoty). Předpokládám, že o podmínkách dosavadního skladování asi nemáte žádný záznam. Stupeň degradace se obecně s časem bude zvyšovat.

Také jde o to, k jakému účelu by pak měl ještě sloužit.

mosoj

Co by se mu jako mělo stát . Pokud bude v otevřeném obalu tak se může maximálně o něco více naředit vodou protože je hygroskopický.