sesednizkola

Jak dlouho vydrzi kompot?

Dneska jsem vyklizel sklep a byla tam velka skrin plna kompotu. Same roky 2002, 2004, 1998… Kdyz jsem stim zatrepal tak se nehybalo ovoce a stava take nebyla nikde. Je jeste jedle? Co tomu muze byt, bakterie se tam nedostanou?

Odpovědi
cochee

U některého ovoce, resp. jeho zavařeniny, stářím zrosolovatí nálev. Typicky to dělá např. švestková, angreštová, rybízová zavařenina. Neboj se, stále zdravotně nezávadné a moc dobré (já osobně to miluju!) 😛

Awe

Jestli-že to po otevření „nesmrdí“ tak bych se toho vůbec nebál :)
Já zhruba před 3 lety ochutnával masovou vepřovou konzervu z roku 1958, a světe div se, bez sebemenšího problému.

Mc Merkurion

… v nejhorším je to prej dobrej základ pro pálenku …

pucipuci

Ňam, pošli.