tony2412

Jak dlouho vám už funguje bez problémů plynové topidlo?

Mám plynové topení na zemní plyn Karma Beta 5 již 16 let funguje bez jediné závady,zajímá mě jak dlouho je schopno vydržet,zda s ním máte nějaké zkušenosti ať už kladné nebo záporné,nikdy ani nebylo toto topení zkontrolováno odborníkem,někde jsem četl že je schopno vydržet desítky let,ale desítky let jsou 20 let nebo i 90 let.....

Odpovědi
mosoj

Ocelový bezplamínkový kotel Modraterm ( tato značka již plynové kotle nevyrábí) 20 let bez jakékoliv poruchy. Přesto budu letos preventivně kotel měnit.
Důvod : Nechci zůstat v zimě bez topení a nenechám se natlačit do předražených kondenzačních kotlů !!!!! , dokud to ještě jde.

Drap

Fungovalo 27 let, do té doby, než jsem ho oddělal.

cukrar

v bytě od roku 1981, již tam byli kamna Gamat a Mora, s drobným čištěním, výměnou termostatu, fungují stále.