Jak dlouho už je Kalosek ministr financí?

Já mám pocit, že už řadu let (jiného ministra financí ani neznám), akorát ho vždy když je nějaká vládní krize na pár měsíců nekdo vystřídá a pak se zase vrátí.

Nejlepší odpověď
arygnoc

Kalousek, Miroslav

  • ČR
  • 17. 12. 1960 (Bechyně)

politik.
1980: vyštudoval Vysokú školu chemickotechno­logickú.
1984: vstup do Lidové strany.
1989: spoluzakladateľ Občanského fóra.
1993: námestník ministra obrany.
1998: poslanec Snemovne.
2002: opäť zvolený za poslanca Snemovne.
2003: na zjazde KDU – ČSL zvolený za predsedu (do roku 2006).
2005: opäť zvolený za predsedu KDU-ČSL.
25. 8. 2006: odstupuje z vedenia strany po tom, čo odsúhlasil spoluprácu pri tvorbe vlády s ČSSD spoluprácu s nereformovanou KSČM (pri predchádzajúcej dohode medzi ČSSD a ODS hrozilo schválenie nového volebného zákona, pri ktorom by menšie strany fakticky stratili šancu na účasť vo vláde i parlamente).
9. 1. 2007 – 2009: minister financií.
2009: predseda Rady ministorv financií EÚ.
2009: zakladajúci člen TOP 09.
13. 7. 2010 menovaný ministrom financií.

Zdroj: heureka.tym.sk/vys­.php?volba=1&do­taz=kalousek&bo­ok=k

Další odpovědi
Drap

Nezbývá, než se modlit, aby už dlouho nebyl