RQLM

Jak dlouho udrží ztužovadlo šlehačku vyšlehanou?

… a když šlehačka klesne a je opět tekutá, je možné ji znova vyšlehat?

Nejlepší odpověď
iceT

Takto našlehaná šlehačka vydrží dost dlouho,klidně i dva dny,ale pak ztrácí chuť i konzistenci a vypadá jak vyschlá.Takže se zpátky nezkapalní a už ji tedy nevyšleháš.Pokud ztužovač použiješ,je dobré výrobek uskladnit do chladu a nejlépe zakrýt,šlehačka chytá pachy z lednice.

Kolik šlehaček znáš, tolikrát jsi kuchařem
Kromě již zmíněných sladkých dobrot má šlehačka bohaté uplatnění i při vaření. K dostání je několik druhů šlehačky. Kromě v poslední době velice populární šlehačky ve spreji je to zejména smetana ke šlehání v různém balení nebo šlehačka v prášku. Pokud chcete, aby vaše šlehačka coby ozdoba dlouho vydržela, můžete použít speciální hmotu známou jako ztužovač šlehačky. Ten zaručí, že šlehačková ozdoba drží tvar a zmenší se tak riziko možné konfrontace s vaším právě vypraným oděvem. Další výhodou ztužovače šlehačky je jeho schopnost z velké části zabránit tomu, že pokud dáte nazdobenou pochutinu do lednice s tím, že ji budete konzumovat například až druhý den, šlehačka spadne a nebude už tak estetického vzhledu jako když byla čerstvá.

Zdroj: http://www.chy­trazena.cz/by­dleni/domacnos­t/slehacka-slehace-slehani--5052.html

Další odpovědi
hanulka11

se ztužovačem neklesne ,ale šlehačka je k rychlé spotřebě takže ten den spotřebovat i snadno natáhne jiné pachy z lednice