Razhel

Jak dlouho trvalo období středověku ??

Jak dlouho trvalo ? …Stačí jen stručně ,děkuji.

Nejlepší odpověď
led

Stredovek v Európe asi 1000 rokov ±storočie , ale v niektorých oblastiach sveta je ešte i dnes.
V celosvetovom meradle veľmi ťažko rozdeľovať hranice medzi vekmi akousi hrubou čiarou, dokonca ani na Starom kontinente Europe sa tieto obdobia medzi sebou prelínali ako prílivové vlny, niekde rýchlo, niekde nebadane pomaly

Další odpovědi
Děda Louda

Středověk je obvykle ohraničen pádem Západořímské říše v roce 476 a pádem Konstantinopole roku 1453 případně objevením Ameriky Kryštofem Kolumbem roku 1492 či zveřejněním 95 tezí Martinem Lutherem roku 1517.

Zdroj: Wikipedie

Vanda6

Mám pocit, že od 5. do 15.století, ale nevím to jistě.

markos111

My se učíme 400–1500 tedy 1100 let