DomiNica04

Jak dlouho trvá zánět spojivek?

Nejlepší odpověď
honzikd

Obecně lze říci, že (nejběžnější) zánět spojivkového vaku způsobený virovou infekcí, netrvá u jinak zdravého člověka déle než několik dní (řekněme týden). Pozor ale na to, že se jedná o lehce přenosnou infekci.
Bohužel, zánět spojivek může být způsoben i jinými faktory, jako jsou bakterie, alergie atd. Při déletrvajícím zánětu se provádí důkladnější vyšetření za účelem stanovení přesné diagnózy.
Každopádně, pokud pociťujete jakékoliv nezvyklé pocity v oku („suché“ oko, pocit písku v oku), hnis v okrajích oka (hlavně po probuzení), otok, akutní svědění atd., doporučuji Vám co nejrychleji navštívit lékaře – protože např. v případě bakteriálního zánětu je nutná léčba antibiotiky.

Další odpovědi
anonym

Záněty spojivek lze dělit podle několika kritérií, která se vzájemně doplňují. Podle průběhu je dělíme na hyperakutní (kdy se příznaky onemocnění vyvíjejí během několika málo hodin po setkání s infekcí), akutní (příznaky se vyvinou obvykle během několika hodin až dnů, během týdne dochází k postižení druhého oka a netrvá déle než 4 týdny) a chronické, trvající déle než čtyři týdny.

Zdroj: internet

mosoj

Až se vyléčí.