lenka.seda

Jak dlouho trvá zahojení bolavého čumáčku?

Předevčírem se naše koťátko porvalo s pejsek a má rozbitý čumáček. yli jsme u veterináře jenomže ten nám doporučoval jakousi operaci za 2 000korun. Na operaci jsme neměli tak nám místo toho dal kapky s tím, že nemůže určit jestli se jí to správně zahojí a za jak dlouho bez operace.
Nemáte někdo třeba zkušenost za jak dlouho by se tak mohla ranka zatáhnout ?
Popř nějaké tipy?
Už jsme dostali tip omývat heřmánkovým čajem, myslíte že je to dobré?
Děkuji

Nejlepší odpověď
www

Pokud chtěl veterinář takovou částku, pravděpodobně se nebude jednat o jednoduché zranění a v tom případě nelze už vůbec laicky odhadnout délku amatérské léčby, natož výsledek ☹
Zkus proto v rámci zdraví zvířete konzultaci s veterinářem jiným, nikoliv amatérskou radu zde !

Další odpovědi
anonym

Měli jste zkusit i jinýho veterináře, možná by to bylo ve výsledku finančně únosnější. Kupte koťátku teda aspoň límec, aby si to nemohlo drbat, to ti poradit pan veterinář mohl, ale mám pocit, že to má asi pěkně zrichtovaný, ty kapky, já nevím, co je to za kapky, kdybys aspoň název napsala, tak snad ví, co dělá, když mu to dal, nevím, jak velké zranění to je, ten čumám rozbitý asi nebude, spíš pokousaný, ne? A pes je ok? Je to na dost blbým místě, na rány je dobrý jitrocel, když ho dáš čerstvý do hmoždíře a drtek rozmašluješ, je to na rány bezvadný, ale to by asi na tom čumáčku nechtěl mít, pořád si totiž myslím, že je to asi hodně natržený, já bych to nevzdala, šla bych na jinou veterinu. Tak snad už víte, že pes a kočka neee

beer

Cena se mně zdá být dost vysoká, zranění jsem ale neviděl.
Veterináře můžeš změnit/vyzkoušet jiného a sledovat odůvodnění ceny, navrhované postupy ap.
Hledat způsoby zde je ale hloupost, vet. zde není. Babské rady jsou rovněž k ničemu – promítni si zranění zvířete na sebe, kdy jeho mnohem prokrvenější čumák srovnej třeba se svojí nohou. Máš rozseknutý stehenní celý sval a místo lékařského sešití to budeš léčit heřmánkovým čajem??
Zvíře doma je vždy radost, podpora, ale i zodpovědnost a výdaje !!

Zdroj: Vet.praxe