Avatar uživatele
brejlacek

Jak dlouho trvá převod peněz z jednoho účtu na druhý, prostřednictvím internetového bankovnictví?

jedná se o to, že platba byla odeslána dnes po 16 hod a kdy dorazí na účet příjemce?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? suaeda před 4456 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Vojtěch

„Lhůty provádění převodů jsou legislativně upraveny zákonem o platebním styku (zákon č. 284/2009 Sb.) … Doba převodu peněz mezi bankami se snižuje ze tří dnů na dva, z tzv. D+2 na D+1. Pokud je účet plátce i příjemce u jednoho poskytovatele, musí být peníze připsány tentýž den…“

Zdroj: http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/bankovnic­tvi-investovani/doba-prevodu-mezi-bankami/1000464/3­9565/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mapel

Je to individuální dle banky. Převod na účtech v rámci jedné banky i několik minut.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Podle nového zákona mají banky na převod peněz 1 den.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Duvemblejt

1–2 dny , podle typu banky..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ondra07

Já bych řekl, že to je skoro hned(do 1 dne), ale nemám s tímhle zkušenosti, protože tomu nějak nevěřím. Ještě mi to nějaký „hacker“ vybere :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nelka1995

Nekdy platba dorazi jeste tentyz den,nekdy ne, ale nejpozdeji do 3 pracovnich dnu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Podle zákona jsou tuším 2 pracovní dny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Vážení odpovídající, uvědomte si konečně, že tato a podobné otázky nejsou „kecací“, kde si vyměňujete laické a subjektivní dojmy.
Stejně jako je jasná otázka, má být jednoznačná odpověď, notabene striktně definovaná platnou legislativou.
Odpovědi ve smyslu, „nevím, mám dojem“, jsou tazateli naprosto k ničemu, obzvlášť v této rubrice.
Na plácání máte rubriku aktuality a zábava.

před 4455 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek