Jak dlouho trvá převod peněz z jednoho účtu na druhý, prostřednictvím internetového bankovnictví?

jedná se o to, že platba byla odeslána dnes po 16 hod a kdy dorazí na účet příjemce?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

"Lhůty provádění převodů jsou legislativně upraveny zákonem o platebním styku (zákon č. 284/2009 Sb.) ... Doba převodu peněz mezi bankami se snižuje ze tří dnů na dva, z tzv. D+2 na D+1. Pokud je účet plátce i příjemce u jednoho poskytovatele, musí být peníze připsány tentýž den..."

Zdroj: http://www.businessinfo.cz/cz/ clanek/bankovnictvi-investovan i/doba-prevodu-mezi-bankami/10 00464/39565/

Další odpovědi:

Bronzový

Je to individuální dle banky. Převod na účtech v rámci jedné banky i několik minut.

Stříbrný

Podle nového zákona mají banky na převod peněz 1 den.

Pokročilý

1-2 dny , podle typu banky..

Bronzový

Já bych řekl, že to je skoro hned(do 1 dne), ale nemám s tímhle zkušenosti, protože tomu nějak nevěřím. Ještě mi to nějaký "hacker" vybere :)

Pokročilý

Nekdy platba dorazi jeste tentyz den,nekdy ne, ale nejpozdeji do 3 pracovnich dnu

Zlatý

Podle zákona jsou tuším 2 pracovní dny

Diskuze k otázce

anonym

Vážení odpovídající, uvědomte si konečně, že tato a podobné otázky nejsou "kecací", kde si vyměňujete laické a subjektivní dojmy.
Stejně jako je jasná otázka, má být jednoznačná odpověď, notabene striktně definovaná platnou legislativou.
Odpovědi ve smyslu, "nevím, mám dojem", jsou tazateli naprosto k ničemu, obzvlášť v této rubrice.
Na plácání máte rubriku aktuality a zábava.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 211
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.