brejlacek

Jak dlouho trvá převod peněz z jednoho účtu na druhý, prostřednictvím internetového bankovnictví?

jedná se o to, že platba byla odeslána dnes po 16 hod a kdy dorazí na účet příjemce?

Nejlepší odpověď
Vojtěch

„Lhůty provádění převodů jsou legislativně upraveny zákonem o platebním styku (zákon č. 284/2009 Sb.) … Doba převodu peněz mezi bankami se snižuje ze tří dnů na dva, z tzv. D+2 na D+1. Pokud je účet plátce i příjemce u jednoho poskytovatele, musí být peníze připsány tentýž den…“

Zdroj: http://www.bu­sinessinfo.cz/cz/cla­nek/bankovnic­tvi-investovani/doba-prevodu-mezi-bankami/1000464/3­9565/

Další odpovědi
Mapel

Je to individuální dle banky. Převod na účtech v rámci jedné banky i několik minut.

pusinka50

Podle nového zákona mají banky na převod peněz 1 den.

Duvemblejt

1–2 dny , podle typu banky..

ondra07

Já bych řekl, že to je skoro hned(do 1 dne), ale nemám s tímhle zkušenosti, protože tomu nějak nevěřím. Ještě mi to nějaký „hacker“ vybere :)

nelka1995

Nekdy platba dorazi jeste tentyz den,nekdy ne, ale nejpozdeji do 3 pracovnich dnu

Michal Kole

Podle zákona jsou tuším 2 pracovní dny

anonym

Vážení odpovídající, uvědomte si konečně, že tato a podobné otázky nejsou „kecací“, kde si vyměňujete laické a subjektivní dojmy.
Stejně jako je jasná otázka, má být jednoznačná odpověď, notabene striktně definovaná platnou legislativou.
Odpovědi ve smyslu, „nevím, mám dojem“, jsou tazateli naprosto k ničemu, obzvlášť v této rubrice.
Na plácání máte rubriku aktuality a zábava.