tiarko

Jak dlouho trvá převod peňez pezi bankami v čr? – problém

Včera mi byli odeslány peníze na účet a měli přijít během dneška. Banky mají údajně na převod 24 hodin. 24 hodin už uplynulo ale peníze stále na účet nepřišly. V čem může být problém ? Doplním že moji bankou je KB

Nejlepší odpověď
gecco

Když jde o mezibankovní převod, je nutné – pro to, aby peníze přišly na ´cílový´ účet příští (pracovní) den, aby byl příkaz zadán do EOD banky, která peníze odesílá.
Jestliže tento termín příkazce ´nestihne´, přijdou na cílový účet o den později (zcela dle zákona).
Takže teprve pokud se ti částka na účtu neobjeví zítra, ´reklamuj´ převod u příkazce.

Další odpovědi
Dochy

Myslím, že McArthur dává bankám o hclup víc času než by v současnosti měl. Ale je fakt, že pokud nestihneš platbu včas, bere se jako čas odeslání až následující den.
Má zkušenost s KB: Když zadám platbu večer (v noci) pak (jsem si tím téměř jist) od nich odejde až následující den odpoledne… (jako druhou mám mBank, kde dávky z převodů zpracovávají od ČNB několikrát denně a okamžitě připisují. Ale protože platba od KB jde až druhý den pozdě odpoledne, já ji dostanu až třetí den ráno.

McArthur

Podle zákona mají banky na převod a připsání částky na účet 3 pracovní dny. První den je odesílací, druhý den je převodní a třetí den je připisovací (tak to to označené samozřejmě v zákoně není, je to jen pro ilustraci).

Pepa25

Zajímavější by spíš byla banka plátce a kdy přesně (čas) a jakým způsobem (internetové bankovnictví, na pobočce, sběrný box) byl příkaz k úhradě podán. Lhůta pro mezibankovní převod je nejpozději do konce následujícího pracovního dne po okamžiku přijetí platebního příkazu, ale zádrhel může být v tom, co píše gecco …