Jak dlouho trvá převod peňez pezi bankami v čr? - problém

Včera mi byli odeslány peníze na účet a měli přijít během dneška. Banky mají údajně na převod 24 hodin. 24 hodin už uplynulo ale peníze stále na účet nepřišly. V čem může být problém ? Doplním že moji bankou je KB

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Když jde o mezibankovní převod, je nutné - pro to, aby peníze přišly na ´cílový´ účet příští (pracovní) den, aby byl příkaz zadán do EOD banky, která peníze odesílá.
Jestliže tento termín příkazce ´nestihne´, přijdou na cílový účet o den později (zcela dle zákona).
Takže teprve pokud se ti částka na účtu neobjeví zítra, ´reklamuj´ převod u příkazce.

Další odpovědi:

Stříbrný

Myslím, že McArthur dává bankám o hclup víc času než by v současnosti měl. Ale je fakt, že pokud nestihneš platbu včas, bere se jako čas odeslání až následující den.
Má zkušenost s KB: Když zadám platbu večer (v noci) pak (jsem si tím téměř jist) od nich odejde až následující den odpoledne... (jako druhou mám mBank, kde dávky z převodů zpracovávají od ČNB několikrát denně a okamžitě připisují. Ale protože platba od KB jde až druhý den pozdě odpoledne, já ji dostanu až třetí den ráno.

Bronzový

Podle zákona mají banky na převod a připsání částky na účet 3 pracovní dny. První den je odesílací, druhý den je převodní a třetí den je připisovací (tak to to označené samozřejmě v zákoně není, je to jen pro ilustraci).

Bronzový

Zajímavější by spíš byla banka plátce a kdy přesně (čas) a jakým způsobem (internetové bankovnictví, na pobočce, sběrný box) byl příkaz k úhradě podán. Lhůta pro mezibankovní převod je nejpozději do konce následujícího pracovního dne po okamžiku přijetí platebního příkazu, ale zádrhel může být v tom, co píše gecco ...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.