P1azer

Jak dlouho trvá převod DB do OV, když družstvo s převodem souhlasí?

Dobrý den, jsme s přítelkyní v situaci,kdy budeme kupovat vlastní byt. Naskytla se nam možnost koupit byt od jejího nevlastního otce (dostal se s manželkou do fin. problémů a budou ho řešit prodejem nemovitosti). Byt je aktuálně v DB a jejich podíl je nyni exekučně zabrán. Máme s nimi dobré vztahy a tak bych jim na zaplaceni exekuce půjčil a družstevní podíl by se převedl na moji přítelkyni. Družstvo nyni v dubnu a pak v listopadu umožňuje převod do OV a mě by zajímalo, jestli to v dubnu ještě stihnu? Jde o to,že si na odkoupení budu následně vyřizovat hyp. úvěr a chtěl bych,aby se pritelčiny rodiče dostali následně k penězům co nejdříve. Děkuji.
Doplňuji:
Na družstvě zbývá ke splácení anuity+úvěru cca 100tis.

Odpovědi
Pepa25

To vám řeknou na družstvu: pokud mají dvakrát ročně termín pro převody do OV, tak mají určitě i závazný termín, do kdy musí být požádáno o převod a doplacena anuita.
Problém ale vidím spíš s tou exekucí: to už mají vyřešeno? Exekutor občas není moc hbitý co se týká rušení exekučních příkazů … Resp. na co si chcete „následně“ brát úvěr – uvažujete, že o převod od OV požádají ještě oni a vy koupíte až byt v OV? To mi přijde rizikové (co když vaše půjčka nebude stačit a znovu nasekají dluhy), spíš bych už kupoval byt v DV a jednal s bankou zrovna (dnes se financují hypotékou i byty v družstevním vlastnictví).
Takže shrnuto: samotný převod je nejmenší problém, spíš je třeba řešit exekutora a banku …