KulES

Jak dlouho trvá převod ČSOB (SK) do Ery (CZ)?

Jeden člověk mi má do pondělí poslat peníze (Slovák). Jedná se celkem o 6.000 Kč. Má ČSOB, já mám Eru. Jak dlouho bude trvat převod? Když to pošle v Sobotu, dojde to v Pondělí na úcet?

Odpovědi
Děda Louda

Era je centrum klientských služeb ČSOB, tudíž nejde o mezibankovní operaci, nýbrž vše probíhá v rámci téhož ústavu. Nic nebrání provedení převodu bez prodlení.

cochee

No to v žádném případě, příkaz k úhradě z účtu v sobotu sice odejde, ale peníze stejně zůstanou „v bance“ až do nejbližšího pracovního dne. Ve tvém případě bych odhadl, že budeš rád, budou-li peníze na tvém účtu v pátek. Peníze už v pondělí by se mohly podařit jedině v případě, když by byly oba účty u jedné (domácí) banky – a to ještě jen možná.

Pepa25

Jak píše Děda Louda, Era je jen značka ČSOB. Podle informací přímo z ČSOB – viz zdroj, položka „Informácie o lehotách pre vykonávanie platobných operácií“ je to jen samý den, v případě zadání pokynu do určitého času.

Zdroj: https://www.csob­.sk/dolezite-dokumenty/obchodne-a-poistne-podmienky