Jak dlouho trvá ochranná lhůta po skončení pracovního poměru co se týká nemocenské pracovní poměr skončil24.3.2011

Byla jsem zaměstnána od 1.2.2011 a od 27.2.2011 jsem na nemocenské.

Nejlepší odpověď
beer

Možná postačí:

Zdroj: http://finance­.idnes.cz/hodit-se-marod-po-ukonceni-zamestnani-se-jiz-nevyplati-zamestnavatel-nic-nezaplati-gzg-/viteze.asp?c=A090811_­122605_viteze_bab

Další odpovědi
standa

Vás se problém ´ochranné lhůty´ netýká, protože vy jste onemocněla během TRVÁNÍ prac.poměru.

Skutečnost, že vám byl pracovní poměr během nemoci ukončen nemá vůbec žádný vliv na poskytování nemocenských dávek, které budete dostávat po CELOU dobu nemoci, třeba půl roku nebo i déle…

Ochranná lhůta se započítává v případech, kdy skončíte pracovní poměr a PAK teprve onemocníte. Dnes je tato lhůta 7 dní a pokud bývalý zaměstnanec v této týdenní lhůtě onemocní, tak budete mít nárok na nemocenské dávky, které mu bude platit stát, avšak až od 22. kalendářního dne nemoci (za dřívejší dny nemnoci by náhradu nemocenských dávek platil zaměstnavatel, ale to by musel trvat prac.poměr)

Hykam

Vzhledem k tomu, že jste ve zkušební lhůtě, tak vás může zaměstnavatel propustit bez udání důvodu a mám pocit že i v prac. neschopnosti.
Bylo by to logické jinak by v podstatě zkušební doba neměla smysl. To by mohl člověk ihned po podepsání prac. smlouvy zajít k doktorovi pro neschopenku vydržet, 3 měsíce než mu skončí zkušební doba a zaměstnavatel by s tím nemohl nic dělat.
Ale na druhou stranu co je v této republice logické hlavně co se týče zákonů, že? 🙂