Jak dlouho to může trvat

Chtěla jsem se zeptat,jestli náhodou někdo nevíte,nebo jestli s tím nemáte zkušenost,jak dlouho může trvat,než bude nařízeno jednání u soudu. Podala jsem na bývalého trestní oznámení,pro neplacení.Policie to před měsícem předala státnímu zástupci.

Nejlepší odpověď
standa

Soud nemá (BOHUŽEL) žádné zákonem stanovené lhůty, do kdy musí „věc“ začít řešit a případně vyřešit…, nezbývá než čekat a případně se nejspíš neúčinně dotazovat na konkrétním soudě.

Další odpovědi
Wareg

Dobrý den, české soudnictví je obecně známé svojí zdlouhavostí. Já sám žaluji svého býv. zaměstnavatele a čekám už asi měsíc, že se k tomu soud nějak vyjádří… Může to trvat týdny, ale i měsíce. Přeji hodně trpělivosti.