MrnousakCZE

Jak dlouho tak trvá spánková paralýza a už ste to někdy zažili?

nevim do jaký kategorie to dát

Odpovědi
Quimby

V řádech minut, ale může se to hodně lišit.
Obecně se radí zadržet dech, tělo dostane signl, že je něco špatně a radši tě probudí.
Ovšem v té chvíli si na to nemusíš vzpomenout nebo se ti to nemusí podařit.

kelley

Jo, zažili, dokonce i se zvukovými halucinacemi, stávalo se mi to hlavně v dětství a se začínající pubertou. Je to pěkně hnusný ☹ I když to maximálně do pár minut odezní zpravidla samo. Když nespíš v místnosti sám, dají se probudit k životu hlasivky a začít mručet a kňučet tak dlouho, až tě z toho spoluspící probere…Někde jsem četl vysvětlení vzniku – popisovali to tam tak, jako že tělo usne dřív než mozek a ten zůstane bělý. Takže tělem se nedá hýbat a neposlouchá signály z mozku.