Zlatý

Jak dlouho stahujete do svého počítače film v rozlišní Full HD?

Pokud se vám to daří, jak rychlé připojení Inetu máte a co s tím filmem potom děláte pokud ho chcete dostat na TV.

Mám na mysli opravdu rozlišení 1080 - 1080p.

Doplňuji:
ge0rge: Tak nějak jsem si to představoval. Nemám zkušnesti s videem zatím jsem to nepotřeboval až nyní v souvislosti s videem
vytvořeným z fotografií ve Windows movie makeru. Nějak nehraje ta velikost proti Tebou udavané velikosti celého filmu.
Já mám 6 min v rozlišení 1080p cca 800 MB.
Pak by 10 GB znamenelo cca 1 hod filmu v HD kvalitě.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

prakticky přes noc, nikdy to není na počkání jako v případě klasického xvid/divx ripu. Přeci jen ta velikost kolem 10GB je trochu jinde.

Na televizi pak takový soubor dostanete snadno přes domácí síť nebo přes rychlou USB klíčenku/pam. kartu v přehravači HTPC jakým je třeba xtreamer nebo boxee box.

1/ http://multimedialni-centra.he ureka.cz/…
2/ http://multimedialni-centra.he ureka.cz/…

zařízení je připojeno k televizi přes HDMI

pokud máte dostatečně rychlé metalické propojení sítě pak si můžete dovolit přehrávat hd film přímo přes síť ze vzdálené složky na počítači který jej stáhnul. Postačí k tomu i bezdrátová WiFi ovšem rychlejší třídy 802.11n

Určitě není vhodné používat dvd přehrávače nebo vůbec jakákoliv optická média - pokud vůbec narazíte na takový, co přehraje z DVD MKV/h.264 soubor v tak vysokém rozlišení, pak velmi často optická mechanika nestihá dostatečně rychle číst data. Nemluvě o tom, že při takové rychlosti přenosu dat už nadělá čtení z DVD pořádný hluk.
Doplňuji:
reakce na doplnění otázky:
movie maker pokud vím neumí ukládat do efektivního formátu h.264 takže ty velikosti asi opravdu budou neporovnatelné. HD film v rozliseni 1080p ma skutecne ve formatu mkv/h.264 priblizne tech 8GB - 13GB viz tento odkaz http://tracker.cztorrent.net/…

Další odpovědi:

Pokročilý

Nejlepsi je koupit multimedialni centrum s podporou mkv treba Popcorn Hour. Nebo blu ray prehravac a filmy si pujcovat v pujcovne. Stahovat blu ray je opravdu otrava

Bronzový

Záleží opravdu na tom, jestli stahuju přes torrent, tak jak kdo seeduje a když přes uložto.cz, tak kolik lidí právě stahuje. Je to opravdu jak kdy. A dívám se na filmy jen na pc, protože když film vypálím, tak nejde na dvd spustit, jen někdy.

Diskuze k otázce

Zlatý

mosoj

Nejde jenom o komerční filmy. Jde i o vlastní produkci. Vytvářím si filmy z fotek a vlastních videí. Dnes již řada foťáků umí video ve full HD či dokonce ve formátu AVCHD.
Nechci tento vizuální požitek mít jenom pro sebe, proto se zajímám o možnosti přenosu na multimédiích.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.