Avatar uživatele
Mili @

Jak dlouho spí, jestli vůbec, lední medvědi???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, magicm18, kapka, flodur, anonym před 4864 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Spí tak dlouho jak jsou unaveni a nebo podle toho, kolik toho vypijou. Třeba po silvestru spí dlouho :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

myslím,že ti nemají žádný zimní spánek po většinu dne lenoší a se šerem ožívají

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
flodur

http://fotoklub­.hloubetin.sweb­.cz/reportaze/zo­o/zoomedved.jpg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Tedy, už jsem tady z těch odpovědí byla úplně zmatená, protože mám od dětství za to, že lední medvědi se k zimnímu spánku běžně ukládají. Tak jsem koukla do knih. V knize Savci z roku 1987 se uvádí, že se lední medvědi ukládají k zimnímu spánku vždy, když se jim přestane dařit lov a delší dobu hladoví, bez ohledu na roční období.
V knize Království zvířat z roku 1980 se uvádí, že když se blíží zima ukládají se k zimnímu spánku všechny březí samice i většina ostatních samic a někteří dospělí samci. V březnu až dubnu se pak v doupatech rodí mláďata. Pak s nimi musí matka ještě pár měsíců v doupěti vydržet. Je tedy mnoho měsíců o hladu a to by bez zimního spánku /snížení tepové frekvence atd./ těžko zvládla.
Zde http://zvirata­.pismenkuje.cz/1540-ledni-medved.html se píše, že vlastně během zimního spánku rodí a kojí.

Pokud někdo uvede odkaz na stránky, kde vyčetl, že lední medvědi žádný zimní spánek nemají, tak budu ráda. Věřit tomu asi nebudu, ale aspoň se podívám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
magicm18

Tak jsem se dival,do googlu,no a ledni medvedi ,pry zimni spanek nemaji.Oni si spinkaji ,kdy maji chut a naladu.No a jinak spi ,kdyz maji plny zaludek lepe,nez kdyz jsou sileni hlady.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek