Avatar uživatele
quentos

Jak dlouho se vyráběly hliníkové příbory,

než se přišlo na to, že jsou pro tělo jedovaté a částice hliníku se uvolňují do potravin? Kolik let se táhl tento fatální omyl – a jsou nějaké statistiky, kolik lidí na otravu hliníkem zemřelo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, mistrcsa, kupkina, anonym před 5150 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Našla jsem, že s průmyslovou výrobou hliníkových výrobků se začalo koncem 19. století, a to elektrolýzou. Tento způsob je stále základem dnešní výroby.
Kdy se začaly vyrábět příbory, jsem nezjistila. Dnes nejsou v kuchyni hliníkové nádoby, příbory a materiály úplně tabu, ale mají určitá kritéria pro používání. V ČR je používání hliníku jako materiálu pro styk s potravinami řízené Vyhláškou Ministerstva zdravotníctví č. 38/2001 Sb. v platném znění o hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy. Vyhláška stanovuje, jak má vypadat povrch i vnitřek výrobků. Hliník a jeho sliltiny mohou být použité jen tam, kde přijdou do styku s potravinami po dobu nepřesahující 4 hodiny s vyloučením silně kyselých potravín, tedy potravín s pH menším jako 3,7.
Nikdy jsem si neuvědomila, že velké množství hliníku je příčinou nejen Alzheimerovy choroby.
Statistiky jsem rovněž neobjevila.
Podle bakalářské práce Lucie Mýtnikové v LF MU v Brně, 2007

Doplňuji:
http://is.muni­.cz/th/101237/lf_b/

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
člověk

nadneseně řeknu,že je jedno,na co zemřeme,protože budeme stějně mrtví.A pozůstalí si mohou myslet cokoli,Prostě každá doba má své „JEDY“,hliník a nebo DDT,které se prášilo všude i na děti.NIKOTIN o kterém ještě nevíme vše a děti to likviduje alergieme,a vidíte,nikde žádný strach.
V dnešní době začínají být populární takzvané NANOKONZERVAN­TY,dávají se dětem do jogurtů.A to uvidíte za pár let ten poprask.No koukejte a všichni to klidně konzumují.Takže fakt KLÍDEK ,jsme smrtelní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek