quentos

Jak dlouho se vyráběly hliníkové příbory,

než se přišlo na to, že jsou pro tělo jedovaté a částice hliníku se uvolňují do potravin? Kolik let se táhl tento fatální omyl – a jsou nějaké statistiky, kolik lidí na otravu hliníkem zemřelo?

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem, že s průmyslovou výrobou hliníkových výrobků se začalo koncem 19. století, a to elektrolýzou. Tento způsob je stále základem dnešní výroby.
Kdy se začaly vyrábět příbory, jsem nezjistila. Dnes nejsou v kuchyni hliníkové nádoby, příbory a materiály úplně tabu, ale mají určitá kritéria pro používání. V ČR je používání hliníku jako materiálu pro styk s potravinami řízené Vyhláškou Ministerstva zdravotníctví č. 38/2001 Sb. v platném znění o hygienických požadavcích na výrobky určené pro styk s potravinami a pokrmy. Vyhláška stanovuje, jak má vypadat povrch i vnitřek výrobků. Hliník a jeho sliltiny mohou být použité jen tam, kde přijdou do styku s potravinami po dobu nepřesahující 4 hodiny s vyloučením silně kyselých potravín, tedy potravín s pH menším jako 3,7.
Nikdy jsem si neuvědomila, že velké množství hliníku je příčinou nejen Alzheimerovy choroby.
Statistiky jsem rovněž neobjevila.
Podle bakalářské práce Lucie Mýtnikové v LF MU v Brně, 2007

Doplňuji:
http://is.muni­.cz/th/101237/lf_b/

Další odpovědi
člověk

nadneseně řeknu,že je jedno,na co zemřeme,protože budeme stějně mrtví.A pozůstalí si mohou myslet cokoli,Prostě každá doba má své „JEDY“,hliník a nebo DDT,které se prášilo všude i na děti.NIKOTIN o kterém ještě nevíme vše a děti to likviduje alergieme,a vidíte,nikde žádný strach.
V dnešní době začínají být populární takzvané NANOKONZERVAN­TY,dávají se dětem do jogurtů.A to uvidíte za pár let ten poprask.No koukejte a všichni to klidně konzumují.Takže fakt KLÍDEK ,jsme smrtelní.