postcd

Jak dlouho se smí stát autem aniž by byla pokuta apod?

stát mimo vozovku (vedle ní) na místě, kde auto nebrání avšak není zde ani vyhrazené místo jako parkoviště? pozemek je asi obecní děkuji
jestli někdo víte jaký je k tomu zákon příp.paragraf také

Nejlepší odpověď
zzzzz

Definuj mimo vozovku, vedle ní přesně.

To může být na trávě, na chodníku, uprostřed kruhového objezdu atd:-)))

Stát tam kde není zákaz stání ani zastavení, můžeš stát jen pokud nezavazíš a to pouze nutnou dobu k složení/naložení nákladu atd. Nesmíš auto opustit, jinak to policie považuje za parkování. Vše je ale o lidech, nejhorší je srážka s blbcem:-(((

Další odpovědi
mosoj

Mimo vozovku ( pozor na krajnici) můžeš stát tak dlouho, dokud tě majitel pozemku nevyhodí.