Kadee

Jak dlouho se má louhovat čaj z pytlíku?

Nejlepší odpověď
lola

Na každé krabičce to píší. Jinak záleží na čaji. Pokud je ovocný,nebo černý,drahý,nebo levný a taky na chuti. Já mám radši černý čaj,ale ne moc silný,takže ho louhuji asi tak minutu,normálně se má 3 až 5. Ovocný se může louhovat 5 až 10min. Někdo si ho nechává v hrníčku po celou dobu,dokud ho nevypije. Levné čaje se louhují déle. Nejlepší jsou čaje,co jsou teď myslím od Pickwicku,ty trojůhelníkové. Nejde o tvar,ale o materiál sáčku. S normálním sáčkem,louhuješ zároveň i papír a podle toho chutná,zatím co ze síťky ti v čaji žádná pachuť nezůstane.

Další odpovědi
Terryle

Jak kterej. Zelenej se má louhovat krátce (2–3 minuty) a ne ve vroucí vodě, černý o něco dýl (cca 5 minut), ovocné, bylinky a rooibosy cca 10–15 minut. Většinou to na krabičce píšou.
Taky na to ale vždycky zapomenu a někdy mi tam zůstane, dokud nedopiju. U některejch zelenejch je to pak docela síla…

VampGirl

Louhuju ho po dobu, která je uvedená v návodu k přípravě. Ostatní pytlíky louhuju tak dlouho, dokud směs pouští barvivo.

elektrikář

Podle kuchařky 3 až 5 minut ale na něj vždy zapomenu a mám jej tam mnohem déle.

tuCZek

po delším louhování než je doporučeno se uvolňují látky které spíše škodí (alkaloidy)-tak bacha na to

panenka

Já čáj louhuju 3 minuty

jmhad

levné pytlíky nebrat – je v nich drť – odpad,který zbude při výrobě toho lepšího čaje a zejména sypaného