Avatar uživatele
Kadee

Jak dlouho se má louhovat čaj z pytlíku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? elektrikář, majdule před 4757 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lola

Na každé krabičce to píší. Jinak záleží na čaji. Pokud je ovocný,nebo černý,drahý,nebo levný a taky na chuti. Já mám radši černý čaj,ale ne moc silný,takže ho louhuji asi tak minutu,normálně se má 3 až 5. Ovocný se může louhovat 5 až 10min. Někdo si ho nechává v hrníčku po celou dobu,dokud ho nevypije. Levné čaje se louhují déle. Nejlepší jsou čaje,co jsou teď myslím od Pickwicku,ty trojůhelníkové. Nejde o tvar,ale o materiál sáčku. S normálním sáčkem,louhuješ zároveň i papír a podle toho chutná,zatím co ze síťky ti v čaji žádná pachuť nezůstane.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Jak kterej. Zelenej se má louhovat krátce (2–3 minuty) a ne ve vroucí vodě, černý o něco dýl (cca 5 minut), ovocné, bylinky a rooibosy cca 10–15 minut. Většinou to na krabičce píšou.
Taky na to ale vždycky zapomenu a někdy mi tam zůstane, dokud nedopiju. U některejch zelenejch je to pak docela síla…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
VampGirl

Louhuju ho po dobu, která je uvedená v návodu k přípravě. Ostatní pytlíky louhuju tak dlouho, dokud směs pouští barvivo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Podle kuchařky 3 až 5 minut ale na něj vždy zapomenu a mám jej tam mnohem déle.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tuCZek

po delším louhování než je doporučeno se uvolňují látky které spíše škodí (alkaloidy)-tak bacha na to

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Já čáj louhuju 3 minuty

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

levné pytlíky nebrat – je v nich drť – odpad,který zbude při výrobě toho lepšího čaje a zejména sypaného

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek