jak dlouho se již dává sedmiletá záruka na prodávané zboží, konkrétně na strunovou sekačku Oleomac, od kterého roku?

Nejlepší odpověď
casey

Vyhradnim prodejcem vyrobku oleomac je v CR Mountfield a jeji sedmileta zaruka je pouze marketing. V reklame se pravi, ze poskytuji zaruku 7 let, ale ve skutecnosti je podminena kazdorocnim preventivnim servisem, ktery stoji penize, jinak na zaruku ztracite narok. Secteme-li tyto penize, tak zjistime, ze za 7let jsme vyrobek zaplatili znovu. A nejvetsi show nastava v okamziku, kdy se vyrobek skutecne poroucha a my chceme zaruku vyuzit. Na internetu je spousty diskuzi rozcilenych zakazniku, kteri se samozrejme dozvedeli, ze na tu jejich poruchu se zaruka nevztahuje. Kdyz uz oleomac, tak 2 roky ze zakona a nedavat jim dalsi penize.

Další odpovědi
OlinaD

Podle občanského zákoníku je ze zákona záruka pouze dvouletá. Výjimkou je spotřební zboží, kde je záruka kratší (potraviny, etc.) a stavební činnost, kde je záruka naopak delší (10 let). Pokud vám někdo někde dal záruku delší, je to pouze z jeho dobré vůle a nelze proto říct, jak dlouho se poskytuje a záleží to pouze na prodejci a na tom, co je uvedeno v kupní smlouvě.